Strona głównaWiadomościŚwiatMaduro jednak zapowiada wybory. Porozumienie podpisane na Barbadosie

Maduro jednak zapowiada wybory. Porozumienie podpisane na Barbadosie

-

- Reklama -

W Wenezueli wybory prezydenckie odbędą się w drugiej połowie 2024 roku. W tej sprawie doszło do podpisania umowy opozycji z rządem, a miejsce negocjacji i składania sygnatur był… Barbados. Ze strony opozycji umowę negocjował Gerardo Blyde.

Wybory odbędą się w drugiej połowie 2024 roku, ale niektórzy kandydaci nie będą mogli się do nich zgłaszać. Negocjacje odbywały się przy rozjemczej roli dyplomatów Norwegii.

- Reklama -

Z wyborów prezydenckich została wykluczona Maria Corina Machado, liderka prawyborów opozycji. W 2024 roku zmierzy się z lewackim prezydentem Nicolasem Maduro inny kandydat wyznaczony przez opozycję.

Ustalono, że datę głosowania wyznaczy Krajowa Rada Wyborcza (CNE) i zostanie przeprowadzona aktualizacja rejestru wyborców, w tym za granicą. Na wniosek opozycji do obserwacji wyborów ma być zaproszona „komisja techniczna” z zagranicy. Będą to przedstawiciele Unii Europejskiej, eksperci ONZ ds. wyborów, reprezentanci Unii Afrykańskiej i Międzyamerykańskiej Unii Organów Wyborczych oraz Centrum Cartera.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Rząd i opozycja rozpoczęły negocjacje w sprawie wyborów w Meksyku w sierpniu 2021 r., po wcześniejszych nieudanych próbach w 2018 r. na Dominikanie i w 2019 r. także na Barbadosie.

Źródło: AFP

spot_img

Najnowsze