Strona głównaWiadomościŚwiatIzraelska ofensywa na Strefę Gazy została odłożona o kilka dni

Izraelska ofensywa na Strefę Gazy została odłożona o kilka dni

-

- Reklama -

Ofensywa izraelska na Strefę Gazy miała nastąpić podczas obecnego weekendu, ale została odłożona o kilka dni, bo warunki pogodowe utrudniają lotnictwu osłonę operacji lądowych z powietrza – podał amerykański dziennik „New York Times” powołując się na wypowiedzi oficerów izraelskich.

Pogoda utrudnia samolotom wojskowym i operatorom dronów zapewnienie osłony z powietrza dla oddziałów lądowych i częściowo z tego powodu inwazja została odłożona o kilka dni – podał „NYT” w materiale opublikowanym w sobotę.

Dziennik dodaje, że oddziały izraelskie przeszły w ostatnich dniach dodatkowe szkolenia, które miały przygotować je do walki wśród ruin i zniszczeń spowodowanych niedawnymi nalotami lotnictwa izraelskiego na Strefę Gazy.

Lądowa operacja izraelska – największa od czasu ofensywy w Libanie w 2006 roku – nastąpi „wkrótce” – ocenia „NYT”. Przypomina, że w piątek do Strefy Gazy weszły na krótko jednostki rozpoznawcze, a armia wzmacnia gotowość do wojny lądowej. Armia izraelska od piątku wzywa zamieszkujących Strefę Gazę Palestyńczyków, by ewakuowali się na południe tego terytorium.

Źródło:New York Times

Najnowsze