Strona głównaWiadomościŚwiatIzraelska armia do Palestyńczyków: bierzcie swoje rzeczy i ratujcie życie

Izraelska armia do Palestyńczyków: bierzcie swoje rzeczy i ratujcie życie

-

- Reklama -

Armia izraelska zacznie „znaczące operacje zbrojne” w Strefie Gazy dopiero wtedy, gdy zobaczy, że cywile opuścili ten teren – powiedział w niedzielę CNN rzecznik armii Jonathan Conricus. Wezwał mieszkańców Gazy, by ratowali życie i podkreślił: „teraz jest czas, żeby odejść”.

„Ważną rzeczą, na którą trzeba położyć nacisk jest to, że rozpoczniemy znaczące operacje zbrojne tylko wtedy, gdy zobaczymy, że cywile opuścili teren” – powiedział rzecznik. Dodał następnie: „ludzie w Gazie wiedzą, że byliśmy bardzo hojni, jeśli chodzi o czas. Wydaliśmy dostateczne ostrzeżenie – ponad 25-godzinne. Nie mogę bardziej podkreślić, że teraz jest czas, by mieszkańcy Gazy odeszli”.

- Reklama -

Zaapelował: „bierzcie swoje rzeczy i idźcie na południe. Ratujcie życie i nie wpadajcie w pułapkę, którą Hamas na was szykuje”.

Zapewnił, że tereny wokół Strefy Gazy są teraz zapełnione „setkami tysięcy izraelskich jednostek rezerwowych” przygotowujących się do rozmaitych misji.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Armia Izraela twierdzi, że setki tysięcy Palestyńczyków przemieszczają się na południe Strefy Gazy, ale wielu utknęło w korkach spowodowanych blokadami drogowymi, za którymi stoi Hamas. Wezwania do ewakuacji – według ONZ, niemożliwej w tak krótkim czasie – nastąpiły przed planowaną izraelską ofensywą lądową, której celem jest zniszczenie Hamasu.

Armia Izraela: Kończymy przygotowania. Zaatakujemy z lądu, morza i powietrza

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze