Strona głównaWiadomościŚwiatArmia Izraela: Kończymy przygotowania. Zaatakujemy z lądu, morza i powietrza

Armia Izraela: Kończymy przygotowania. Zaatakujemy z lądu, morza i powietrza

-

- Reklama -

Siły Obronne Izraela (IDF) ogłosiły, że kończą przygotowania do „znaczącej operacji lądowej” w Strefie Gazy. Wojsko planuje „poszerzenie ofensywy” oraz „atak z powietrza, morza i lądu” – przekazał w sobotę portal Times of Israel.

Izraelskie siły zbrojne poinformowały w komunikacie, że przygotowania obejmują „szeroką gamę ofensywnych planów operacyjnych”, w tym „połączony i skoordynowany atak z powietrza, morza i lądu”.

- Reklama -

„Bataliony IDF i żołnierze są rozmieszczeni w całym kraju i są przygotowani do podniesienia gotowości na następne etapy tej wojny, z naciskiem na znaczącą operację lądową” – dodano w oświadczeniu cytowanym przez Times of Israel.

Według portalu oczekuje się, że wojsko rozpocznie inwazję lądową na Strefę Gazy, ale jej zakres i termin mogą być uzależnione od czynników operacyjnych, takich jak ewakuacja palestyńskich cywilów z północnej części terytorium i narastające napięcia na granicy Izraela z Libanem.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wcześniej w sobotę IDF informowały, że prowadzą ataki z powietrza na wiele celów związanych z organizacją terrorystyczną Hamas w Strefie Gazy.

Władze Izraela ogłosiły 7 października oblężenie Strefy Gazy, odcięły dostawy prądu, wody, gazu i żywności, a wojsko rozpoczęło intensywne bombardowania tego palestyńskiego terytorium. To odpowiedź na brutalny atak bojowników Hamasu, w którym zginęło w Izraelu co najmniej 1300 osób, a około 150 uprowadzono.

Netanjahu osobiście zagrzewa żołnierzy do walki. „Jesteście gotowi na następny etap?”

spot_img

Najnowsze