Strona głównaWiadomościŚwiatTajemnicza śmierć ważnego rosyjskiego dyplomaty. Ciało znaleziono w tureckim hotelu

Tajemnicza śmierć ważnego rosyjskiego dyplomaty. Ciało znaleziono w tureckim hotelu [FOTO]

-

- Reklama -

Nie żyje szef jednego z departamentów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rosji Nikołaj Kobryniec. Dyplomata został znaleziony martwy w jednym z tureckich hoteli.

Informację, że Kobryniec nie żyje, potwierdziło rosyjskie MSZ. Nie podano jednak żadnych szczegółów. O nich natomiast mówią tureckie media.

Według jednej z lokalnych telewizji w Turcji, rosyjski dyplomata miał zostać znaleziony martwy w hotelu w tym kraju. NTV podała także, jaki był cel wizyty Rosjanina w Stambule oraz prawdopodobne okoliczności jego śmierci.

Według tureckich mediów, ciało 61-letniego Rosjanina znaleziono w pokoju hotelowym, w którym przebywał podczas swojej wizyty w Stambule. Jak przekazano, dyplomata przyjechał do Turcji, by wziąć udział w spotkaniu z innymi dyplomatami.

Jego nieobecność zaniepokoiła jego współpracowników. Ci skontaktowali się z obsługą hotelową. Ciało Rosjanina znalazł personel. Zawiadomiono służby medyczne, które stwierdziły zgon.

Jak podaje „Kommiersant”, Rosyjski resort dyplomacji przekazał, że Kobryniec zmarł 12 października.

„Odszedł utalentowany dyplomata, doświadczony przywódca i życzliwy mentor, który całe swoje życie zawodowe poświęcił ochronie interesów polityki zagranicznej ojczyzny” – stwierdził w komunikacie rosyjski MSZ.

Aby ustalić przyczynę zgonu, śledczy przeprowadzili czynności. Według NTV, wstępne ustalenia wskazują, że Nikołaj Kobryniec zmarł na zawał serca. Ciało dy0plomaty trafiło do miejscowego zakładu medycyny sądowej. Sprawę bada policja.

Źródło:gazeta.pl

Najnowsze