Strona głównaWiadomościPolska64-latce z Lubuskiego zachciało się internetowych romansów. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

64-latce z Lubuskiego zachciało się internetowych romansów. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

-

- Reklama -

64-latka z Nowej Soli (Lubuskie) dała wiarę historii stworzonej przez oszusta, którego poznała w internecie. Przestępca podający się za Brytyjczyka nawiązał z nią przyjaźń, a potem wyłudził od niej 23 tys. zł – poinformowała w sobotę asp. Justyna Sęczkowska-Sobol z KPP w Nowej Soli.

„Niestety, pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się oszukani, którzy nie sprawdzając wiarygodności nowo poznanej osoby wpłacają pieniądze nieznajomym poznanym w sieci” – dodała policjantka.

Ofiarą takiego właśnie przestępstwa padła nowosolanka, która poznała w internecie mieszkańca Wielkiej Brytanii. Pod dwóch miesiącach kontaktów na odległość mężczyzna powiedział 64-latce, że znalazł się w tarapatach finansowych i prosił o pomoc.

Nieświadoma podstępu kobieta zaciągnęła dwie pożyczki i przesłała za granicę 23 tys. zł. Zaraz potem przyjaźń się urwała, a kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta.

Przy okazji tej sprawy policjanci kolejny raz apelują o ograniczone zaufanie do nieznajomych.

Źródło:PAP

Najnowsze