Strona głównaWiadomościPolska"Głosuj na PiS". Wielu Polaków dostało SMS-y i maile o takiej treści

„Głosuj na PiS”. Wielu Polaków dostało SMS-y i maile o takiej treści

-

- Reklama -

Eksperci z CERT Polska ostrzegają przed fałszywymi wiadomościami SMS i mailami, które rzekomo miałyby wysyłać komitety wyborcze.

„Głosuj na PiS! Przywróciliśmy seniorom prawo do godnej starości i zrobimy też pogrzeby emerytów za darmo!” – masa polskich obywateli dostała wiadomości o takiej treści.

- Reklama -

Trudno powiedzieć, czy mają one zachęcić, czy raczej zniechęcić do głosowania na partie Jarosława Kaczyńskiego. Nie mają one w każdym razie nic wspólnego z programem PiS i nie zostały wysłane przez komitet wyborczy ZP.

„Ostrzegamy wyborców – ostatnie dni kampanii wyborczej są okresem szczególnego zagrożenia ze strony zewnętrznych podmiotów, którzy mogą chcieć wpłynąć na przebieg wyborów do Sejmu i Senatu” – alarmuje działający w ramach NASK – Państwowego Instytutu Badawczego zespół reagowania na incydenty CERT Polska.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Poza zacytowaną wiadomością, ludzie mieli dostawać także maile i SMS-y, w których ludzie podający się za PiS informowali, że rząd będzie zmuszony ograniczyć wydatki socjalne. To niestety również fake newsy rozsiewane przez hakerów.

Źródło:CERT Polska
spot_img

Najnowsze