Strona głównaWiadomościRosyjski dron uderzył w państwo NATO. Odkryto krater po uderzeniu

Rosyjski dron uderzył w państwo NATO. Odkryto krater po uderzeniu

-

- Reklama -

Na terytorium Rumunii odkryto krater po uderzeniu rosyjskiego drona. To już kolejny taki incydent w ostatnim czasie.

W Rumunii odkryto krater po uderzeniu i eksplozji rosyjskiego drona. Rumuńskie służby sądzą, że dron był wystrzelony w nocy, gdy Federacja Rosyjska ostrzeliwała ukraińską infrastrukturę portową.

- Reklama -

Ministerstwo Obrony Narodowej Rumunii informuje, że w rumuńskich dystryktach Tulcza i Galati ogłoszony został alarm powietrzny w związku z rosyjskich ostrzałem Ukrainy i zaobserwowaniem rosyjskich dronów.

Dziurę w ziemi odkryto nad brzegiem rzeki Kilia, około 3 km od miasta Plaur.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowanie potępia ataki Federacji Rosyjskiej na niektóre obiekty i elementy infrastruktury cywilnej w ukraińskich portach na Dunaju. Ataki te są nieuzasadnione i poważnie sprzeczne z normami międzynarodowego prawa humanitarnego” – podaje w oficjalnym komunikacie rumuński MON.

Ukraińska infrastruktura portowa znajduje się w sąsiedztwie granic Rumunii, dlatego ten incydent nie jest pierwszy wydarzeniem tego typu.

W ostatnim czasie w Rumunii miało już miejsce kilka podobnych incydentów, dlatego Bukareszt zdecydował o przeniesieniu wojsk w region, w którym do tych wydarzeń dochodzi.

Źródło:Unian
spot_img

Najnowsze