Strona głównaWiadomościPolitykaTIR Wolności rusza w Polskę. Finałowa akcja wyborcza Konfederacji

TIR Wolności rusza w Polskę. Finałowa akcja wyborcza Konfederacji [VIDEO]

-

- Reklama -

Konfederacja ruszyła w środę rano w Białymstoku z akcją „TIR Wolności”. Ciężarówka z numerem listy partii w wyborach parlamentarnych i pięcioma głównymi hasłami programowymi ugrupowania przejedzie przez jedenaście miast; trasa zakończy się w Krakowie.

Akcja została zainaugurowana na parkingu przy stadionie miejskim w Białymstoku. Numerem jeden listy Konfederacji w Podlaskiem, jest jeden z liderów ugrupowania Krzysztof Bosak.

– Nawiązujemy do słynnego kanadyjskiego konwoju wolności kierowców, przewoźników, którzy postawili się lewicowemu rządowi Kanady w obronie swoich praw – mówił poseł dziennikarzom o pomyśle na „TIR-a Wolności”.

– Na finiszu kampanii wyborczej przypominamy, że Konfederacja jest jedyną formacją wiarygodną w obronie podstawowych praw, które mają w Polsce obywatele: prawa do swobody działalności gospodarczej, prawa do swobodnego przemieszczania się, do swobodnego dysponowania swoją własnością, do płacenia gotówką – tych praw, które są nam ograniczane przez rząd, czy przez eurokratów, przy poparciu innych partii tzw. opozycji – zaznaczył Bosak.

– Nasze wolności są odbierane, ktoś musi tego bronić, tą siłą, która broni w Polsce wolności, jest Konfederacja – podkreślił Bosak.

TIR ma w ciągu trzech dni przejechać trasę z Białegostoku do Krakowa, m.in. przez Warszawę, Garwolin, Łuków, Chełm, Lublin i Rzeszów. W Krakowie w piątek przewidziany jest finał kampanii wyborczej Konfederacji.

Na naczepie ciężarówki są wypisane podstawowe postulaty programowe tego ugrupowania: proste i niskie podatki, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, mieszkania i domy tańsze o 30 procent, gotówka chroniona Konstytucją RP oraz – jak to ujęto – „zero socjalu dla Ukraińców”.

– Nasze państwo nie może finansować dwóch narodów, gdyż najzwyczajniej go na to nie stać. Przede wszystkim powinniśmy finansować polskich obywateli, polski naród, tak nasze państwo powinno funkcjonować – mówił Adrian Stankiewicz, „dwójka” na podlaskiej liście Konfederacji do Sejmu. Według niego, postulaty Konfederacji są do spełnienia, podawał przykłady państw, gdzie są realizowane.

Źródło:PAP

Najnowsze