Strona głównaWiadomościPolitykaBraun apeluje do generałów: "Bądźcie konsekwentni". Napisał o Trybunale Stanu

Braun apeluje do generałów: „Bądźcie konsekwentni”. Napisał o Trybunale Stanu

-

- Reklama -

Niedawno media obiegła informacja o dymisji szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i Dowódcy Operacyjnego. Poseł Grzegorz Braun zaapelował do generałów.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustaleniami „Rzeczpospolitej” w poniedziałek na biurko prezydenta Andrzeja Dudy swojej dymisje mieli złożyć szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak i Dowódca Operacyjny gen. Tomasz Piotrowski.

- Reklama -

Przyczyną takiego ruchu miał być narastający konflikt z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem. Napięcie miało mieć swój początek w maju 2023 roku, kiedy to szef MON publicznie zrzucił odpowiedzialność za bierność państwa polskiego w sprawie rosyjskiej rakiety, która spadła na terytorium naszego kraju na gen. Piotrowskiego.

Trzęsienie ziemi w Siłach Zbrojnych. Najważniejsi dowódcy złożyli dymisje

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Na swoim profilu na platformie X (dawniej Twitter) do generałów zwrócił się poseł Grzegorz Braun.

„Generałowie WP?? współodpowiedzialni za całą destrukcję @pisorgpl & @Suwerenna_POL w @MON_GOV_PL i @SztabGenWP – niszczenie morale i kadr, szprycowanie, rozbrajanie na potrzeby UKR?? – przed czym się teraz cofnęli? Przed nowym stanem wojennym – ? Lepiej późno niż wcale” – napisał.

„Ale teraz, Panowie Generałowie, bądźcie konsekwentni, zaprowadźcie @mblaszczak, @MorawieckiM, @AndrzejDuda et co. przed Trybunał Stanu” – skwitował parlamentarzysta.

spot_img

Najnowsze