Strona głównaOpinieGen. Skrzypczak o "partyzanckim dowodzeniu" w MON i "destrukcji armii"

Gen. Skrzypczak o „partyzanckim dowodzeniu” w MON i „destrukcji armii”

-

- Reklama -

Gen. Waldemar Skrzypczak ocenił, że to politycy „zupełnie zmanipulowali generałów i kierownictwo polskich Sił Zbrojnych”. To komentarz do dymisji dwóch z najważniejszych dowódców polskiej armii.

Przypomnijmy, że według ustaleń „Rzeczpospolitej” szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak i Dowódca Operacyjny gen. Tomasz Piotrowski złożyli wypowiedzenia. Dymisje dowódców trafiły na biurko prezydenta w poniedziałek.

Trzęsienie ziemi w Siłach Zbrojnych. Najważniejsi dowódcy złożyli dymisje

- Reklama -

Powodem takich decyzji miał być konflikt wojskowych z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Do sprawy odniósł się gen. Waldemar Skrzypczak. – Dymisje obu generałów są tylko potwierdzeniem tego, że jest bardzo źle, że politycy zmanipulowali zupełnie generałów i kierownictwo polskich Sił Zbrojnych – ocenił były dowódca Wojsk Lądowych.

Jak dodał, odkąd Błaszczak został szefem MON, obaj dowódcy zostali „odsunięci jakby w cień”. – Minister nie pokazuje się z nimi, lecz z Dowódcą Generalnym i oni są nieobecni – wskazał, zaznaczając, że w kuluarach twierdzi się, że wszelkie decyzje w MON zapadają bez wiedzy Szefa Sztabu Generalnego. Pomija się „gen. Andrzejczaka, Pierwszego Żołnierza Rzeczypospolitej, marginalizuje się go”.

– Wiceministrowie i minister rozmawiają z jego podwładnymi bez jego wiedzy i poza nim. Np. w Sztabie Generalnym wołają do siebie zastępców, szefów Zarządów i z nimi rozmawiają, nie informując o tym gen. Andrzejczaka, omijają go – wskazał gen. Skrzypczak.

W ocenie byłego dowódcy Wojsk Lądowych, w MON panuje „partyzanckie dowodzenie”. Ma ono być wynikiem tego, że Błaszczak nie traktuje części generałów jako reprezentantów „swojej ekipy”. Zdaniem gen. Skrzypczaka następuje „destrukcja armii”. Zaś obaj generałowie, którzy podali się do dymisji, nie mieli zbyt wielkiego pola manewru.

– Minister lekceważąc gen. Andrzejczaka podważa jego autorytet jako Pierwszego Żołnierza w armii. Wie pan, co to znaczy? Cała armia jest wrogiem ministra. Ja sobie nie wyobrażam, że żołnierze mogą godzić się podważanie autorytetu Szefa Sztabu Generalnego – ocenił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” gen. Skrzypczak.

Bosak OSTRO o Błaszczaku: „Zachował się tchórzliwie i oportunistycznie zwalając winę na generałów” [VIDEO]

Źródło:rp.pl
spot_img

Najnowsze