Strona głównaWiadomościPolskaTYLU cudzoziemców pracuje w Polsce

TYLU cudzoziemców pracuje w Polsce

-

- Reklama -

GUS udostępnił oficjalne dane dotyczące ilości cudzoziemców zatrudnionych w Polsce.

Z końcem kwietnia w Polsce pracowało 982,2 tys. cudzoziemców – podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS).

- Reklama -

Cudzoziemcy stanowili 6,4 proc. wszystkich wykonujących pracę. W marcu bieżącego roku w Polsce pracowało 1 018,9 tys. obcokrajowców.

„Na koniec kwietnia 2023 r. udział cudzoziemców w ogólnej liczbie wykonujących pracę wyniósł 6,4 proc. Obcokrajowcy wykonujący pracę w kwietniu 2023 r. pochodzili z ponad 150 państw” – czytamy w komunikacie.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Od stycznia 2022 roku odnotowano 1,2 pkt proc. wzrost zatrudnienia cudzoziemców w Polsce.

„Najliczniejszą grupą obcokrajowców wykonujących pracę w Polsce byli obywatele Ukrainy, których na koniec kwietnia 2023 r. było 687,3 tys. Ich udział w ogólnej liczbie cudzoziemców wykonujących pracę zmniejszył się w stosunku do stycznia 2022 r. o 3,3 pkt proc.” – podał GUS.

Wciąż najliczniejszą grupą cudzoziemców zatrudnionych w Rzeczypospolitej są mężczyźni, choć ich udział zmniejszył się z 64,7 proc. w końcu stycznia 2022 r. do 59,4 proc. w końcu kwietnia 2023 r.

Źródło:GUS
spot_img

Najnowsze