Strona głównaOpinieNajsłabiej wypadło dwóch premierów, Bosak i Hołownia pozytywnie. Gorące komentarze po debacie...

Najsłabiej wypadło dwóch premierów, Bosak i Hołownia pozytywnie. Gorące komentarze po debacie w TVP

-

- Reklama -

Debata wyborcza była na bieżąco komentowana w mediach społecznościowych. Internauci, wyłączając fanatyków POPiS-u, są raczej zgodni, że najlepiej wypadli Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, dobrze Joanna Scheuring-Wielgus, nieźle Krzysztof Maj, a najgorzej dwaj premierzy – Mateusz Morawiecki i Donald Tusk.

Platforma Obywatelska w niecałą minutę po zakończeniu debaty wrzuciła w mediach społecznościowych grafiki sugerujące, że zwycięzcą debaty jest Donald Tusk. Tak jednak nie uważa praktycznie żadna osoba, z której zdaniem można by się liczyć. Nawet dziennikarze mocno sprzyjający Tuskowi wskazują na Hołownię czy Scheuring-Wielgus, a to już mówi bardzo dużo. Aż przypomina się grafika PO z wyborów prezydenckich w 2020 roku, gdy partia od razu po debacie ogłosiła, że zwycięzcą jest… Małgorzata Kidawa-Błońska.

Gorzej od Tuska i Morawieckiego wypadła jedynie Telewizja (z nazwy) Publiczna. Formuła debaty była żenująca, pytania często trwały dłużej niż czas przewidziany na odpowiedź, ale ich przesłanie było mniej więcej takie: za PO było źle, za PiS jest fantastycznie, co państwo o tym sądzą?

„Czy w ramach zgody narodowej możemy wszyscy zgodzić się z postulatem likwidacji TVP? Przecież to jest absolutna kompromitacja za którą ktoś powinien ponieść conajmniej odpowiedzialność zawodową” – pyta prezes wolnościowego Instytutu Misesa Mikołaj Pisarski.

Komentarze po debacie wyborczej w TVP

„Tusk o Morawieckim „Pinokio”. Morawiecki o Tusku „banda rudego”. To jest debata jednego z największych państw Europy, gdy obok trwa wojna i mamy najpoważniejsze wyzwania cywilizacyjne od dekad, czy przepraszam, jakieś przedszkole populizmu?” – pyta dziennikarz Marcin Makowski.

„Hołownia doskonały, Scheuring-Wielgus bardzo dobra, Tusk zestresowany, Bosak retorycznie mocny, Morawiecki wykuty na blachę, włącznie z żartami. TVP – Korea Północna to przy nich miś pluszowy, jesteśmy w tej kwestii bantustanem środka Europy” – komentuje Paweł Kapusta z Wirtualnej Polski.

Znany klimatysta Jakub Wiech uważa, że najlepiej wypadli Bosak i Hołownia, a najgorzej Morawiecki i Tusk. „Moim zdaniem w debacie najlepiej wypadli Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak. Wyprzedzili resztę o kilka długości. Porządnie wypadł Krzysztof Maj, znacznie lepiej niż zakładałem zaprezentowała się Joanna Scheuring-Wielgus. Najsłabiej wypadło dwóch premierów. Premier Mateusz Morawiecki skupiał się na Tusku, nie wykorzystał szans na prezentację dorobku. Z kolei premier Donald Tusk skupiał się na Morawieckim, był bardzo nerwowy, nieskładny, również nie potrafił przedstawić szerzej swojego pomysłu na Polskę. I powtórzę to, co napisałem już wcześniej: na tej debacie skorzystają wszystkie partie poza PiS i KO” – skomentował.

„Żałosna ta debata. Zlepek przypadkowych oświadczeń. Pytania tylko po to, bo powinny być, odpowiedzi niepowiązane z czymkolwiek. Każdy z polityków mógł się po prostu nagrać na tik-toku, a pasmo w telewizji zostawić na 'Jeden z dziesięciu'” – to z kolei opinia Krzysztofa Stanowskiego.

W inny sposób do oceny debaty podszedł Krzysztof Szczawiński. Policzył on, kto miał podczas debaty najwięcej „obłudnych, kłamliwych, przesadzonych, czyli po prostu świadomie nieuczciwych” wypowiedzi. W takim rankingu zwyciężył Tusk. Za nim uplasował się Hołownia, a podium uzupełnili Morawiecki z Scheuring-Wielgus.

Poniżej prezentujemy inne wybrane komentarze z medium społecznościowego X po debacie wyborczej w TVP. Nie uwzględniamy wypowiedzi polityków czy osób z partyjnych sztabów wyborczych.

Najnowsze