Na terenie Warszawy i okolic trwają zajęcia taktyczno-ogniowe organizowane przez Wojska Specjalne. Ćwiczenia są cykliczne i odbywają się w porozumieniu z władzami lokalnymi. W ich trakcie wykorzystywane są śmigłowce.
Mieszkańcy stolicy mogą zauważyć nietypową aktywność – uzbrojonych żołnierzy poruszających się zarówno w pojazdach wojskowych, jak i w cywilnych ubraniach.
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało w tej sprawie oficjalny komunikat, w którym precyzyjnie wyjaśnia, co się dzieje i dlaczego.
„Informujemy, że na terenie Warszawy i okolic odbywają się zajęcia taktyczno-ogniowe organizowane przez Wojska Specjalne w porozumieniu z władzami lokalnymi” – napisano na portalu X.
Jak poinformowano są to ćwiczenia cykliczne z użyciem śmigłowców. „Podczas szkolenia żołnierze poruszają się pojazdami służbowymi, w umundurowaniu polowym i ubiorze cywilnym, wraz z bronią” – podkreślono.
W komunikacie możemy przeczytać także, że informacja na temat ćwiczeń została przekazana lokalnym władzom oraz służbom porządkowym.
„Dziękujemy za właściwą postawę obywatelską i wyrozumiałość” – zakończono komunikat.
KOMUNIKAT
Informujemy, że na terenie Warszawy i okolic odbywają się zajęcia taktyczno-ogniowe organizowane przez Wojska Specjalne w porozumieniu z władzami lokalnymi. Są to cykliczne ćwiczenia, w ramach których wykorzystywane są śmigłowce.
Podczas szkolenia żołnierze poruszają… pic.twitter.com/Reaoujpbkr
— Dowództwo Generalne (@DGeneralneRSZ) June 28, 2026
