Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy, ledwo obchodziliśmy (z kowidowym poślizgiem) Trzydziestolecie, a tu już nadchodzi kolejna rocznica, czyli Trzydziestopięciolecie naszego tygodnika i naszego środowiska. Z tej okazji już szykujemy szczególnie uroczystą XVI Konferencję Prawicy Wolnościowej, która odbędzie się w dniach 12–13 kwietnia 2025 r. (sobota i niedziela) w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 (Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, tuż obok kościoła św. Anny oraz nieopodal Kolumny Zygmunta III Wazy).
Jak zwykle pojawią się nasi gwiazdorzy, będzie premiera filmu „Góra Zyndrama”, a całość otworzy wicemarszałek sejmu Krzysztof Bosak. Liczymy na to, że pojawi się też aż czterech, a może nawet pięciu kandydatów na prezydenta!
Jak zwykle prowadzimy już zbiórkę na koszty organizacyjne tej imprezy – warto w tym kontekście przypomnieć, że jako jedyny konglomerat medialny w Polsce nie bierzemy żadnych dotacji od rządu czy to polskiego, czy zagranicznego, i mamy zamiar wytrwać w takiej postawie jak najdłużej – tak więc wszelkie prywatne i dobrowolne wsparcie naszych inicjatyw i publikacji pomaga nam szykować ich jeszcze więcej i w lepszej jakości.
W tym roku szykujemy prawdziwą ofensywę wydawniczą. Jeszcze w lutym, a na pewno na początku marca, będzie dostępna książka Ewy Wolniewicz-Warskiej „Wolniewicz. Portret” – o czym jest ta książka, mówi sam tytuł. Nieco później, ale też na początku marca pojawi się opracowanie Mirosława Gajera „Wojna o prąd”, będące swoistym zwieńczeniem naszej trylogii energetyczno-klimatycznej. Następnie, na początku kwietnia pojawi się pierwszy tom „Historii Polski wg Brauna” opracowanej na postawie rozmów Grzegorza Brauna z Markiem Skalskim. Drugi tom tej książki pojawi się jesienią.
„W pisaniu” mamy zapowiadaną już wiele miesięcy temu monografię Tomasza Szkopka o żydowskim handlu niewolnikami u zarania historii Polski. Oprócz tego, jak co roku, wydamy tom publicystyki Stanisława Michalkiewicza, wznowimy moją, napisaną 20 lat temu książkę, którą teraz przepisuję od nowa „Czy można usprawiedliwić podatki”, która będzie też prezentem dla tegorocznych Darczyńców 1,5 proc. podatku PIT.
Szykuję też nową książkę o tym, co powinien zrobić polski DOGE, czyli agencja naprawy państwa, którą na wzór amerykański trzeba będzie powołać, gdy w końcu wolnościowcy dojdą do władzy.
To jeszcze nie wszystkie tytuły, które na ten rok szykujemy. Czas leci nieubłaganie, 35 lat to jak na historię Polski i polskiej prasy naprawdę bardzo dużo. Chciałbym oczywiście, by „Najwyższy CZAS!” trwał w polskiej rzeczywistości społeczno-polityczno-publicystycznej wielokrotnie dłużej, by te 35 lat było dopiero wstępem do początku. Bo przecież tradycja wolnościowa trwa na naszych ziemiach już co najmniej tysiąc lat i ktoś musi ją podgrzewać i pielęgnować. Takie właśnie jest nasze zadanie. Jak zwykle wszystkich Państwa serdecznie pozdrawiam i bądźcie Państwo z nami!