Strona głównaWiadomościPolska"Trudne" pytanie w TVP Info. Genderowa propaganda lała się z ekranu

„Trudne” pytanie w TVP Info. Genderowa propaganda lała się z ekranu [VIDEO]

-

- Reklama -

Widzowie TVP Info mieli ostatnio okazję dowiedzieć się, jakie są postępowe wyznaczniki płci. Temat ten wzbudza wiele kontrowersji po Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Przypomnijmy, że emocje podczas igrzysk wzbudzały m.in. walki Imane Khelif, która w ubiegłym roku została wykluczona z mistrzostw świata federacji IBA z powodu zbyt wysokiego poziomu testosteronu w organizmie. Mimo licznych kontrowersji, MKOl dopuścił Algierkę do udziału w igrzyskach. Choć w federacji IBA Khelif nie zdała testu kwalifikowalności płci, to wg MKOl spełnia ona „wszystkie warunki wymagane do wystąpienia w turnieju”.

Sparingpartnerka Imane Khelif przerwała milczenie. Mówi o płci. „Ja i mój trener stwierdziliśmy, że to niemożliwe”

- Reklama -

Wątpliwości narastały także wokół rywalki Julii Szeremety Lin Yu-Ting. Ona także w ubiegłym roku nie została dopuszczona do mistrzostw świata federacji IBA z powodu zbyt wysokiego poziomu testosteronu w organizmie.

Szeremeta i jej trener otwarcie o Yu-Ting. „Julka widziała, że rywalka wygląda trochę inaczej”

Teraz na temat płci w TVP Info wypowiadała się dr Helena Zakliczyńska, która jest lekarzem medycyny sportowej, internistą, seksuologiem i psychoteraputą.

– Chciałbym zacząć od takiego fundamentalnego jednak pytania, czyli wyjaśnienia, co definiuje płeć człowieka dzisiaj z medycznego, biologicznego punktu widzenia? – powiedział prowadzący.

– Bardzo wiele czynników, to jest bardzo złożona odpowiedź na proste wydawałoby się pytanie. Wyznaczników płci mamy w tej chwili kilkanaście, poczynając od płci chromosomalnej, która tutaj jest przedmiotem dyskusji, poprzez płeć gonadalną, hormonalną, biochemiczną, psychologiczną, społeczną, czy taką, z którą się dana osoba identyfikuje – twierdziła Zakliczyńska.

– To jest zjawisko bardzo złożone, niejednoznaczne. Co więcej, nasze poczucie płci może się zmieniać i w rozwoju biologicznym człowieka się zmienia. Dzieci myślą o swojej płci inaczej, do pewnego momentu w ogóle o niej nie myślą, a później zaczynają ją zauważać i stąd zaczynają się pytania o to, jak się identyfikuje – utrzymywała.

Źródło:TVP Info/NCzas

Najnowsze