Strona głównaWiadomościPolskaDaria Pikulik zdobyła srebrny medal! Mamy dziesiąty medal w dniu zamknięcia olimpiady

-

Mamy ostatni, ale dość mocny akcent polski na igrzyskach w Paryżu. Daria Pikulik zdobyła srebrny medal na paryskim welodromie.

Daria Pikulik zajęła wcześniej dziesiąte miejsce w wyścigu australijskim, trzeciej konkurencji omnium olimpijskiej rywalizacji w kolarstwie torowym w Paryżu i w klasyfikacji generalnej była ósma.

Po omnium prowadziła Amerykanka Jennifer Valente z dorobkiem 118 pkt. Pikulik zgromadziła 72 pkt. Do trzeciej Kanadyjki Maggie Coles-Lyster reprezentantka Polski traci 24 pkt.

Ostatnią, czwartą konkurencją, był wyścig punktowy i nasza zawodniczka pojechała wyśmienicie. Awansowała na drugą pozycję i w ten sposób nasz dorobek medalowy powiększył się do 10 krążków.

Daria Pikulik urodziła się w Skarżysku-Kamiennej. To kolarz torowy i szosowy, brązowa medalistka mistrzostw świata (2020) oraz mistrzyni Europy juniorek w omnium (2015) i mistrzyni świata juniorek w wyścigu punktowym (2015).

Przypomnijmy, że niedawno Pikulik wskazała, że do kwietnia drużyna nie miała rowerów, a kombinezony dostała dzień przed startem…

Siedlisko patologii. Olimpijki ujawniają skandal w kolejnym związku. „To ci podcina skrzydła na samym starcie”