Strona głównaWiadomościPolskaTurystka zgwałcona i okradziona na „święcie muzyki” w Paryżu

Turystka zgwałcona i okradziona na „święcie muzyki” w Paryżu

-

- Reklama -

Podobno muzyka łagodzi obyczaje, ale chyba nie każdy jej rodzaj. Na „święcie muzyki” w Paryżu doszło do ohydnego czynu, który rzutuje m.in. na bezpieczeństwo turystów w stolicy Francji i kładzie się cieniem na zbliżających się igrzyskach olimpijskich.

Jak podaje dziennik „Le Figaro” w sobotę wczesnym rankiem w dzielnicy Châtelet-les-Halles znaleziono płaczącą młodą kobietę. Siedziała przy deptaku pijana ze ściągniętą bielizną. Tak skończyła swoją „zabawę” na festiwalu muzycznym.

Młoda kobieta, która wyszła z festiwalu muzycznego ​​została zgwałcona przez kilka osób. Skradziono jej dodatkowo telefon komórkowy. Była zszokowana i została przewieziona do szpitala w Cochin. Dochodzenie prowadzi komisariat 1. dzielnicy (1. DPJ).

Okolice Placu Chatelet i Les Halle nie są najbezpieczniejszymi miejscami Paryża, chociaż to samo centrum miasta. Nie brakuje tam narkomanów, migrantów, a tego typu festiwale przyciągają też przybyszy z przedmieść. Zamiast zabawy doszło do tragedii.

W 2023 r. komenda paryska policji odnotowała 93 gwałty popełnione w miejscach publicznych, parkach i ogrodach stołecznych. To liczba niemal stała, bo 92 gwałty odnotowano w 2022 r. W tym roku także doszło już do kilku głośnych przypadków tego typu, które miały miejsce m.in. u stóp wieży Eiffela.

Okres olimpiady będzie jednak zapewne dość bezpieczny. Na to wydarzenie zmobilizowano wyjątkowe siły bezpieczeństwa, a pomocy Francuzom mają udzielić nawet polscy żołnierze, wysłani tam przez ministra obrony Kosiniaka Kamysza.

Najnowsze