Strona głównaWiadomościŚwiatW Izraelu bez zmian. Żydzi zbombardowali obóz dla uchodźców i dzielnicę mieszkalną

W Izraelu bez zmian. Żydzi zbombardowali obóz dla uchodźców i dzielnicę mieszkalną

-

- Reklama -

W izraelskim ataku na położone w Strefie Gazy obóz dla uchodźców Al-Szati oraz dzielnicę Tuffah w mieście Gaza zginęło co najmniej 42 Palestyńczyków – poinformowały w sobotę władze półenklawy, cytowane przez telewizję Al-Dżazira.

W obozie śmierć poniosły 24 osoby, a w ostrzelanej dzielnicy Gazy – 18. W izraelskich i arabskich mediach udostępniono nagranie obrazujące skalę zniszczeń.

Rzecznik obrony cywilnej Strefy Gazy Mahmud Basal powiedział Al-Dżazirze, że „bardzo trudno” będzie dotrzeć do ofiar izraelskiego ataku na obóz Al-Szati. „Zespoły ratownicze w dalszym ciągu poszukują osób zaginionych pod gruzami. Nie wiemy, ilu ludzi nadal tam się znajduje” – poinformował Basal. „Dzielnica mieszkalna obróciła się w pył, izraelskie odrzutowce ostrzelały kilka budynków cywilnych” – relacjonował.

Izraelskie wojsko wydało krótkie oświadczenie, w którym powiadomiło, że „niedawno myśliwce Sił Obronnych Izraela uderzyły w dwa obiekty infrastruktury wojskowej (organizacji terrorystycznej) Hamas w rejonie miasta Gaza”.

Według źródeł palestyńskich podczas wojny w Strefie Gazy, trwającej od jesieni 2023 roku, zginęło dotychczas ponad 37,5 tys. mieszkańców tego terytorium.

Źródło:PAP

Najnowsze