Strona głównaWiadomościŚwiatEURO 2024. Rosjanie reagują na zachowanie polskich kibiców w Berlinie

EURO 2024. Rosjanie reagują na zachowanie polskich kibiców w Berlinie [VIDEO]

-

- Reklama -

Kibice reprezentacji Polski podczas przemarszu na stadion w Berlinie zatrzymali się przed ambasadą rosyjską i śpiewali wulgarne przyśpiewki. Rosjanie reagują.

Kilkadziesiąt tysięcy polskich kibiców zjechało się do Berlina, gdzie Polska w piątek grała mecz z Austrią. Polacy spotykali się od godziny 12 w centrum stolicy Niemiec, skąd wspólnie przemaszerowali do zachodniej części miasta, na Stadion Olimpijski, na którym rozgrywano mecz, ostatecznie przegrany przez biało-czerwonych 1:3.

Trasa prowadziła nieopodal ambasady Rosji w Berlinie. Gdy kibice znaleźli się na wysokości budynku zajmowanego przez rosyjskich dyplomatów, z ich ust popłynęły tradycyjne wulgarne przyśpiewki. „Ruska k***a” – to chyba jedna z najpopularniejszych.

Zachowanie polskich kibiców zostało odnotowane przez rosyjskie media. „Kibice polskiej reprezentacji wznosili obraźliwe okrzyki przed meczem Euro 2024 z Austrią przed ambasadą Rosji w Berlinie. Obrzucali Rosjan obelgami, a także wykonywali wulgarne gesty” – czytamy na łamach portalu gazeta.ru.

W podobnym tonie napisał o sprawie portal vprognoze.ru, który twierdzi, że była to zorganizowana, a nie spontaniczna akcja. „Tysiące polskich kibiców maszerowało na stadion Olympiastadion, używając obraźliwego języka i wykonując wulgarne gesty w stronę rosyjskich dyplomatów” – czytamy.

Najnowsze