Strona głównaWiadomościPolska"Nie wpuszczać". Polacy mają jasne zdanie ws. migrantów Łukaszenki

„Nie wpuszczać”. Polacy mają jasne zdanie ws. migrantów Łukaszenki [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Polacy wypowiedzieli się w sondażu Ipsos dla TOK FM i OKO.press na temat migrantów, których reżim Alaksandra Łukaszenki zwozi na granicę polsko-białoruską.

Pracownia Ipsos zapytała Polaków o to, jak władze powinny traktować migrantów, którzy próbują sforsować naszą wschodnią granicę i dostać się na teren Rzeczypospolitej Polskiej.

67 proc. osób, które wzięły udział w badaniu sondażowym, wybrało odpowiedź: „Nie wpuszczać, a jeśli uda im się przekroczyć granicę, kazać wrócić na stronę białoruską”.

Tylko 19 proc. ankietowanych uważa, że „należy ich wpuścić na teren Polski i rozpatrzeć ich wnioski o azyl”.

„Nie wiem/trudno powiedzieć” – to odpowiedź, którą wskazało 14 proc. osób, którym Ipsos zadał pytanie w badaniu.

Najwięcej przeciwników wpuszczania migrantów jest wśród wyborców Konfederacji (91 proc.) i Prawa i Sprawiedliwości (86 proc.).

Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej jest to 61 proc., a Trzeciej Drogi 60 proc.

Jest jedna partia, której wyborcy chcą wpuszczać migrantów. Oczywiście mowa tu o Lewica, wśród której popleczników aż 43 proc. jest „za” wpuszczaniem, 39 proc. „przeciw”, a reszta sama nie wie, czego oczekuje od pograniczników.

Sondaż przeprowadzono metodą mixed mode (CATI i CAWI) od 4 do 6 czerwca. Badanie zrealizowano na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie dorosłych 1000 Polaków.

Najnowsze