Strona głównaWiadomościŚwiatWybory i "rewolucja" we Francji. Lewica wprowadza terror

Wybory i „rewolucja” we Francji. Lewica wprowadza terror [VIDEO]

-

- Reklama -

Decyzja Macrona o rozwiązaniu Zgromadzenia Narodowego wywołała spiralę przemocy. W kilku miastach całej Francji w mijającym tygodniu odbyły się demonstracje przeciwko „skrajnej prawicy”. Aktywistom nie spodobały się wyniki wyborów do PE.

Demonstracje liczyły po kilkaset osób. W Nantes policja musiała użyć granatów z gazem do uspokojenia krewkich „aktywistów”. Demonstranci manifestowali pod prefekturą, w centrum miast zrywali z okien francuskie flagi.

W Strasburgu 900 osób wznosiło hasła obrażające policję; Byli to działacze skrajnie lewackiej bojówki „Czarnych bloków”. Podpalano kosze na śmieci i usiłowano wznieść barykady. Policja zatrzymała 3 osoby.

W Clermont zgromadziło się około 750 osób, w tym „działacze antyfaszystowscy”. Na dziedzińcu Wydziału Literatury miejscowego uniwersytetu demonstrowało około pięćdziesięciu młodych ludzi. Demonstracja odbyła się także na Place de Jaude.

W Angers miejscowy bar, ponieważ aktywiści” uznali go za miejsce schadzek „skrajnej prawicy”. Ultralewicowi działacze pomalowali także sprayem mury i podpalili kosze na śmieci w centrum Bordeaux. Tam demonstranci także splądrowali bar „znany z goszczenia faszystów”.

Około 500 demonstrantów zebrało się na Placu Republiki w Paryżu, gdzie protestowało przeciw Zjednoczeniu Narodowemu. Na Placu Republiki pojawili się deputowani lewicowej Zbuntowanej Francji (LFI) Manon Aubry i François Ruffin. Byli także działacze związków zawodowych CGT.

Skandowano takie hasła jak: „Wszyscy nienawidzą faszystów”, „Jesteśmy tu, nawet jeśli Macron tego nie chce”, „Paryż, Paryż, Antifa”. Setki demonstrantów znalazło się przed siedzibą partii Zielonych (EELV), gdzie toczyły się negocjacje w sprawie zjednoczenia lewicy i powołania „Frontu Ludowego”. Zebrani skandowali – „chcemy porozumienia!”.

Do demonstracji i strać z policją doszło też w Tuluzie, czy Rennes. I pomyśleć, że jeszcze Zjednoczenie Narodowe nie wygrało wyborów, a już „ulica” została uruchomiona… Poniżej kilka filmików z ulic francuskich miast:

Najnowsze