Strona głównaWiadomościŚwiatLewacki portal Politico wyróżnił Grzegorza Brauna. Lista "najdzikszych, najdziwniejszych i najbardziej szalonych"...

Lewacki portal Politico wyróżnił Grzegorza Brauna. Lista „najdzikszych, najdziwniejszych i najbardziej szalonych” europosłów

-

- Reklama -

Słychać wycie? Znakomicie! Grzegorz Braun z Konfederacji znalazł się na opublikowanej w piątek przez lewacki portal Politico liście najbardziej „szalonych” europosłów. Z Polski pprócz Brauna w zestawieniu pojawił się Daniel Obajtek.

Do grupy „najdzikszych, najdziwniejszych i najbardziej szalonych” Politico zakwalifikowało w sumie 23 wybranych w ubiegłą niedzielę europosłów. Wśród nich dwóch Polaków.

Grzegorz Braun okrzyknięty został przez portal mianem „niszczyciela symboli religijnych”. Lewacki portal pisze, że „skrajnie prawicowy polityk” niechlubnie wsławił się ugaszeniem za pomocą gaśnicy świecznika chanukowego w polskim Sejmie, uznał żydowskie Święto Świateł za „satanistyczny kult”, polskich Żydów za „wrogów Polski”, a w ubiegłym roku zdewastował choinkę ozdobioną bombkami z flagami UE i Ukrainy.

Oczywiście kłamią, bo Grzegorz Braun mówił tak przede wszystkim o żydowskiej sekcie Chabad-Lubawicz, która organizowała chanukowe przedstawienie w polskim Sejmie.

Z kolei Daniel Obajtek został określony przez Politico „złotym dzieckiem PiS”. Przypomniano, że Obajtek był prezesem koncernu naftowego PKN Orlen, dopóki nie został zwolniony na początku tego roku przez nowy rząd. Jak zauważył portal, teraz przyjeżdża do Brukseli, gdzie może natknąć się na Michała Szczerbę, czyli szefa komisji śledczej ds. afery wizowej, dzisiaj także europosła, który bezskutecznie starał się wezwać Obajtka na świadka. Ten wykręcał się jednak obowiązkami związanymi z kampanią wyborczą.

Poza Polakami na liście znalazł się m.in. Fidias Panayiotou – cypryjski 25-letni youtuber, który nagrywał filmy typu „mieszkałem na lotnisku przez 7 dni za darmo” i którego twórczość śledzi 2,1 mln internautów. Galato Alexandraki, czyli grecka 76-letnia rzeźniczka, której wizerunek nie został – jak donosi Politico – nigdzie opublikowany. Lewaczka Ilaria Salis – włoska nauczycielka i aktywistka antyfaszystowska, która oskarżana jest o próbę zabójstwa po tym, jak miała zaatakować członków skrajnie prawicowego zjazdu w Budapeszcie. Rumuńska polityczka Diana Sosoaca nazywana ulubienicą Kremla czy Słowak Milan Mazurek, który został skazany za rasistowskie komentarze o Romach i który – zgodnie z opowieściami szkolnych kolegów – miał uznać Holokaust za oszustwo i uśmiechać się podczas wizyty w Auschwitz.

Źródło:PAP, nczas.info

Najnowsze