Strona głównaWiadomościPolskaŚnięte ryby w Odrze. "Temat był medialny, kiedy rządziło Prawo i Sprawiedliwość,...

Śnięte ryby w Odrze. „Temat był medialny, kiedy rządziło Prawo i Sprawiedliwość, a teraz już nie widzą problemu?”

-

- Reklama -

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami w Odrze znowu dzieje się coś złego z rybami. Czyżbyśmy znowu mieli do czynienia z katastrofą ekologiczną? „Temat był medialny, kiedy rządziło Prawo i Sprawiedliwość, a teraz już nie widzą problemu?” – komentuje oburzony poseł Dariusz Matecki. 

„Masowe śnięcie ryb na Pomorzu Zachodnim! Temat był medialny, kiedy rządziło Prawo i Sprawiedliwość, a teraz już nie widzą problemu? To nagranie z miejscowości Bielinek (gmina Cedynia). Masowe śnięcie ryb. Podobną sytuację zaobserwowano w okolicy Krosna Odrzańskiego.” – napisał na portalu X poseł.

Oburzenie rośnie

Poseł sformułował również parę pytań do rządu: „Czy podjęto już jakiekolwiek czynności w celu zabezpieczenia materiału w postaci próbek wody i jej składu? Gdzie jest wojewoda? Dlaczego przejęte siłowo lokalne media o tym nie piszą? Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy zaobserwowano śnięcie ryb na innych odcinkach rzeki Odry?”

„Czy te ryby wystarczająco się uśmiechają, żeby tematem zajął się rząd i żeby temat pojawił się w mediach?” – zapytał ironicznie w innym wpisie.

Podobną postawę przyjmuje Tomasz Sakiewicz: „Wraca temat śniętych ryb w Odrze. Czemu ekipa Tuska milczy?” – napisał.

Jak napisała na portalu X Aleksandra Fedorska, w jednym z niemieckich dzienników również pojawia się wzmianka o tym problemie. „Frankfurt ostrzega” – twierdzi.

Najnowsze