Strona głównaWiadomościPolitykaBraun kandydatem Konfederacji na prezydenta? Jednoznaczna odpowiedź Krzysztofa Bosaka

Braun kandydatem Konfederacji na prezydenta? Jednoznaczna odpowiedź Krzysztofa Bosaka [VIDEO]

-

- Reklama -

Wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak, zapowiedział, że zarówno on, jak i poseł Konfederacji Sławomir Mentzen planują start w prawyborach partyjnych przed wyborami prezydenckimi. – Założenie prawyborów polega na tym, że ma je wygrać najlepszy – podkreślił Bosak w Polskim Radiu 24.

Bosak pytany w poniedziałek w Polskim Radiu 24, czy nie boi się, że to Grzegorz Braun – który zdobył w niedzielę mandat europosła – wygra prawybory partyjne przed wyborami prezydenckimi, powiedział, że o wyniku zdecydują wyborcy, a nie strach.

Samo założenie prawyborów polega na tym, że ma je wygrać najlepszy. Wyborcy mają zdecydować. Strach nie dyktuje naszego działania – zaznaczył Bosak.

Na pytanie o ambicje prezydenckie jego oraz Mentzena, Bosak powiedział, że obaj zadeklarowali już start w prawyborach prezydenckich w Konfederacji. – Wszyscy wielokrotnie deklarowaliśmy start w prawyborach. I myślę, że to czyni te prawybory ciekawymi, że więcej niż jedna osoba chce wygrać – podkreślił.

Czytaj także: Tak ukształtowały się wyniki wyborów w Konfederacji. Piwowarczyk: „Konieczna zmiana układu sił”

Wicemarszałek Sejmu skomentował także wynik Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których partia zdobyła 6 mandatów. – Co 12. wyborca Trzeciej Drogi i co 30. wyborca Lewicy z wyborów parlamentarnych zagłosowali na nas. Przyciągnęliśmy więcej głosów wśród robotników niż Lewica, wprowadziliśmy i przyciągnęliśmy więcej kobiet niż Lewica. Cieszymy się z tych rzeczy. Jesteśmy partią numer jeden wśród młodych wyborców – zauważył Bosak.

Polityk odniósł się także do informacji o potencjalnej koalicji Konfederacji z Prawem i Sprawiedliwością w przyszłym Sejmie, za trzy lata. – PiS jest partią schodzącą ze sceny politycznej, ma przywództwo złożone z 70-latków, my mamy przywództwo złożone z 40-latków. My poprawiamy swoją pozycję konsekwentnie, natomiast oni ją tracą – zauważył Bosak.

Nie interesują nas koalicje z nimi ani z pozostałymi partiami z „bandy czworga”. Interesuje nas przekonanie do siebie ich wyborców – oświadczył.

Źródło:PAP

Najnowsze