Strona głównaWiadomościŚwiatKolejny atak nożownika w Niemczech. Ofiara to prawicowy polityk

Kolejny atak nożownika w Niemczech. Ofiara to prawicowy polityk

-

- Reklama -

Polityk prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) został zaatakowany przez nożownika w Manheim. To kolejny atak z użyciem nożem w ostatnim czasie w tym mieście. Poprzednio zaatakowany został policjant, który zmarł.

W Manheim w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia na południowym zachodzie Niemiec doszło do kolejnego ataku nożownika. Raniony został lokalny polityk prawicowej Alternative für Deutschland.

Kolejny atak nożownika w Manheim

We wtorek późnym wieczorem w Mannheim na zachodzie Niemiec kandydat AfD do rady lokalnej został zaatakowany nożem.

Według lokalnych struktur AfD do ataku doszło w pobliżu rynku. Polityk przyłapał na gorącym uczynku osobę zrywającą plakaty wyborcze, a kiedy skonfrontował się z tą osobą, został przez nią zaatakowany i zraniony nożem – poinformowano.

Kandydat AfD przebywa jeszcze w szpitalu, ale jego obrażenia nie są poważne. AfD twierdzi, że za atak odpowiedzialni są lewicowi ekstremiści, ale nie dotąd nie udało się tego potwierdzić – pisze dpa.

– Jesteśmy zszokowani i przerażeni – powiedział przewodniczący AfD w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia Markus Frohnmaier.

To kolejny atak z użyciem noża, do jakiego doszło w ostatnim czasie w Mannheim. W piątek nożownik ranił sześć osób w centrum miasta podczas wydarzenia zorganizowanego przez krytyczny wobec islamu ruch Pax Europa. Wśród rannych był interweniujący policjant, który zmarł w niedzielę w wyniku odniesionych obrażeń.

Źródło:Reuters, PAP

Najnowsze