Strona głównaWiadomościRobert Bąkiewicz z zarzutami. "Uszkodził strukturę szydłowieckiego piaskowca jasnożółtego"

Robert Bąkiewicz z zarzutami. „Uszkodził strukturę szydłowieckiego piaskowca jasnożółtego”

-

- Reklama -

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi, oskarżając go o uszkodzenie budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Gdy wściekłe ze „Strajku Kobiet” niszczyły fasady zabytkowych kościołów, włos im z głowy nie spadł. Gdy ktoś śmiał namalować symbol Polski Walczącej na budynku ministerstwa klimatu, od razu ma na głowie prokuraturę.

Zgodnie z komunikatem rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Piotra Antoniego Skiby, były organizator Marszu Niepodległości, a niedawno kandydat PiS w wyborach do Sejmu jest oskarżony o trwałe uszkodzenie struktury szydłowieckiego piaskowca jasnożółtego.

- Reklama -

Straty oszacowano na kwotę 3740 złotych. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Zdarzenie miało miejsce w styczniu 2024 roku, kiedy to Bąkiewicz namalował na fasadzie ministerstwa symbol Polski Walczącej. Jak mówił, była to odpowiedź na ruch minister klimatu, która postanowiła zdjąć tablicę upamiętniającą żołnierzy niezłomnych.

Rząd Donalda Tuska po przejęciu władzy, po przejęciu wielu budynków, niszczy wszystko to, co polskie i narodowe. Zdejmuje symbole narodowe, zdejmuje krzyże. Prawdopodobnie pani minister Hennig-Kloska kazała zdjąć symbol Polski Walczącej w tym budynku – mówił wówczas Bąkiewicz.

Prokuratura widzi to następująco: „Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota skierowała akt oskarżenia przeciwko Robertowi B. oskarżonemu o uszkodzenie w dniu 25 stycznia 2024 roku w Warszawie przy ulicy Wawelskiej zabytkowego budynku Ministerstwa Klimatu i Środowiska, będącego elementem współtworzącym układ urbanistyczny i zespół budowlany Kolonii Lubeckiego, poprzez namalowanie na fasadzie budynku czarną farbą dwóch znaków Polski Walczącej, w wyniku czego trwale uszkodził strukturę szydłowieckiego piaskowca jasnożółtego, czym spowodował straty w wysokości 3740.00 złotych, tj. o czyn z art. 108 ust. 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z dnia 23 lipca 2003 roku w zb. z art. 288 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8” – głosi oficjalny komunikat.

Najnowsze