Strona głównaWiadomościPolskaŻyleta nie przebacza. Seria ostrych jak kieł narwala transparentów na stadionie Legii...

Żyleta nie przebacza. Seria ostrych jak kieł narwala transparentów na stadionie Legii [FOTO]

-

- Reklama -

W sobotę 25 maja odbyła się ostatnia kolejka piłkarskiej Ekstraklasy. W Warszawie w meczu „o pietruszkę” zmierzyły się Legia Warszawa oraz Zagłębie Lubin. Jako że mecz o niczym nie decydował, większe zainteresowanie wzbudziły transparenty wywieszone na „Żylecie”.

Jagiellonia Białystok w zakończonym właśnie sezonie 2023/2024 po raz pierwszy w historii zdobyła tytuł piłkarskiego mistrza Polski. Wcześniej Jaga dwukrotnie była wicemistrzem. Na podium znalazły się jeszcze Śląsk Wrocław oraz Legia Warszawa, które zagrają w europejskich pucharach.

W ostatniej serii gier Jagiellonia ograła Wartę Poznań, która spadła tym samym z najwyższej klasy rozgrywkowej, Śląsk pokonał Raków w opóźnionym z powodu opadów deszczu meczu, zaś Legia zwyciężyła ze wspomnianym Zagłębiu.

Krótki przekaz od „Żylety”

Na popularnej „Żylecie”, trybunie stadionu Legii, na której zasiadają najbardziej zagorzali kibice, pojawiło się kilka transparentów, które wzbudziły emocje w sieci. Wywieszono między innymi krótki przekaz do prezydenta stolicy: „Trzaskowski łapy precz od krzyża”.

To nawiązanie do zarządzenia wydanego przez Rafała Trzaskowskiego, w którym prezydent Warszawy ustanowił rzekome standardy równego traktowania w podległym mu urzędzie. Zakazano wieszania tam krzyży, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach.

Wcześniej jednak na trybunie zajmowanej przez sympatyków Wojskowych pojawiły się inne wymowne hasła. Jako pierwsze można było zobaczyć: „J***ć ruskich i Putina, i Banderę, sk******na! Maksiu, trzymaj się”, potępiające agresję Rosji na Ukrainę, ale także ukraińskiego zbrodniarza. Druga część transparentu nawiązywała do Maksymiliana K., aresztowanego w związku z pobiciem w Wilnie Leonida Wołkowa, współpracownika Aleksieja Nawalnego.

Kolejny transparent nawiązywał natomiast do ostatniego polowania na „ruskich szpionów” w Polsce. Kibice Legii wywiesili wymowne hasło: „Platforma, śmiecie, zapomnieliście o waszym »resecie«?”. Do tego pojawił się napis nawiązujący do pewnego znanego dziennikarza: „Lisienko, nie molestuj nas tweetami, nie jesteśmy Twoimi pracownikami!”.

Najnowsze