Strona głównaWiadomościŚwiatNa festiwalu w Cannes Pan Jezus okazał się niedozwolony, za to nagrodzono...

Na festiwalu w Cannes Pan Jezus okazał się niedozwolony, za to nagrodzono aktora „trans”

-

- Reklama -

Na festiwalu filmowym w Cannes doszło do incydentu. Jedna z zaproszonych kobiet na trenie swojej sukni umieściła wizerunek Pana Jezusa. Co prawda tiul sukni nie wydaje się zbyt odpowiednim miejscem dla takiego wizerunku, ale w sumie celebryci wykorzystują różne formy ekspresji.

W dodatku kobieta pochodzi z Dominikany, a w Ameryce Środkowej nie takie rzeczy widziano. Massiel Indira Taveras Henríquez to dominikańska prezenterka telewizyjna, projektantka, aktorka i m.in. była miss kraju i Ameryki Łacińskiej.

Jest absolwentką Papieskiego Uniwersytetu Katolickiego, katoliczką. Od pewnego czasu Massiel Taveras mieszka w Hollywood, gdzie para się aktorstwem. Na czerwony dywan Cannes wyszła w białej sukni z długim trenem, na którym widniał Pan Jezus.

Próbowała ułożyć obraz tak, aby fotoreporterzy mogli zrobić zdjęcia, ale tutaj uwagę zwraca histeryczna reakcja organizatorów i służb, które czyniły wszystko, by tren sukni zwinąć i obrazu Pana Jezusa na „czerwonym dywanie” nie pokazać. Doszło niemal do szarpaniny, a Massiel była siłą popychana do pójścia dalej.

Wywołało to wiele złośliwych komentarzy pod adresem organizatorów. W jednym z nich czytamy: „ukraińska flaga jest możliwa, kobieta z brodą jest fajna, roznegliżowane panie z piersiami na wierzchu są dobrze widziane, ale Jezus to już zbyt wywrotowe jak na festiwal w Cannes!”…

Warto dodać, że w Cannes po raz pierwszy, nagroda dla najlepszej aktorki przyznana została artystce… transpłciowej. Aktor(ka) „zmieniła płeć” w wieku 46 lat, po latach życia w normalnej rodzinie.

Karla Sofía Gascón zadedykowała nagrodę „wszystkim osobom transpłciowym, które cierpią”. „Chcę, aby ci ludzie mogli uwierzyć, podobnie jak Emilia Perez, że zawsze można to zmienić”. Chodzi o hiszpańskojęzyczny film, który jest połączeniem thrillera i komedii muzycznej, a jego akcja rozgrywa się w kontekście handlu narkotykami w Meksyku i zmiany płci.

Źródło: BFM/ X

Najnowsze