Strona głównaWiadomościŚwiatAtak nożownika "typu północnoafrykańskiego" w metrze w Lyonie

Atak nożownika „typu północnoafrykańskiego” w metrze w Lyonie

-

- Reklama -

Trzy osoby zostały ranne w wyniku ataku nożownika w metrze we francuskim mieście Lyon. Sprawcę już zatrzymano. Atak miał miejsce w niedzielne popołudnie 26 maja. Portal „Valeurs Actuelles” powołując się na źródła policyjne, podaje, że nożownik to 27-letni mężczyzna „typu północnoafrykańskiego”.

Do ataku doszło około godziny 15:00 w 7. dzielnicy Lyonu, pomiędzy stacjami Debourg i Place Jean-Jaurès, na linii B. Podróżni zgłosili wcześniej niepokojące zachowanie mężczyzny trzymającego nóż typu sprężynowego.

Chwilę później mężczyzna zaatakował pasażerów metra i zranił trzymaną bronią trzy osoby. Dwie znajdują się w stanie ciężkim, a prognozy przeżycia nie są pewne. Czwarta osoba, kobieta w wieku około sześćdziesięciu lat, nie odniosła obrażeń, ale doznała poważnego szoku.

Podejrzany osobnik został zatrzymany przez Brygadę Przeciwdziałania Przestępczości (Bac) i umieszczony w areszcie policyjnym. Funkcjonariusze odebrali mu nóż i znaleźli przy nim paszport. Motywy ataku nożownika są na razie nie znane.

Najnowsze