Strona głównaOpinieMentzen z mocnym przekazem. "Oni to wprost mówią, już teraz tego nie...

Mentzen z mocnym przekazem. „Oni to wprost mówią, już teraz tego nie ukrywają” [VIDEO]

-

- Reklama -

Walka z Zielonym Ładem, sprzeciw wobec Paktu Migracyjnego oraz prób reformy traktatów – to główne tezy kampanijnego wystąpienia Sławomira Mentzena w Łodzi. Polityk Konfederacji zachęcał wyborców ugrupowania, by 9 czerwca poszli do urn.

Mentzen przekonywał, że „to są bardzo ważne wybory”, a jednocześnie ubolewał nad tym, że „ze wszystkich badań wynika, że mają najbardziej zdemobilizowany elektorat”. – To znaczy ludzie nas popierają, zgadzają się z nami (…) po czym 9 czerwca mówią, że nie chce im się iść na wybory – mówił.

Czytaj także: Dobra, zła Unia. Mentzen opowiada bajki z mchu i paproci. Przed wyborami burzy 20-letnią narrację środowiska

Jeżeli nie pójdziemy na te wybory, bo mamy w tym czasie lepsze plany, to się potem nie dziwmy, że inni nam życie układają, bo wyborcy PiS-u czy Platformy idą na te wybory – podkreślił.

Mamy bardzo dziwną kampanię wyborczą, jeździmy po całej Polsce, mówimy z jakiego powodu Zielony Ład jest zły, z jakiego powodu Pakt Migracyjny jest zły, z jakiego powodu zmiana traktatów jest zła. Staramy się mówić o Unii Europejskiej. W tym samym czasie Tusk bez przerwy mówi, że PiS to jest partia rosyjska, a PiS mówi, że Tusk to jest partia rosyjska i niemiecka naraz. To jest ich kampania wyborcza – kontynuował poseł Konfederacji.

Zielony Ład, Pakt Migracyjny i traktaty

Przez Zielony Ład wszyscy będziemy więcej płacili za energię, będziemy więcej płacili za mieszkania, będą przymusowe remonty mieszkań oraz domów, będą droższe samochody w wyniku tych nowych regulacji, będzie zakaz sprzedawania samochodów z silnikiem spalinowym, będą tylko elektryki. Wszyscy za to zapłacimy, że będzie drożej – powiedział polityk.

(Pakt Migracyjny – przyp. red.) to jest niesamowite oszustwo tak naprawdę (…) Polega na tym, że my mamy obowiązek przyjmowania nielegalnych imigrantów z Europy. Z Włoch na przykład albo z Hiszpanii (…) Oni łamią prawo. Włosi, Hiszpanie wpuszczają nielegalnych imigrantów. Nie pilnują swojej granicy, do czego mają obowiązek i potem my mamy za to płacić kary – wskazywał Mentzen.

Kolejny problematyczny temat to te nowe traktaty unijne. W tym momencie mamy teoretyczne prawo wetowania tego rodzaju niekorzystnych rozwiązań dla Polski. I Unia Europejska, trudno jej się dziwić, chciałaby nas tego prawa weta pozbawić – kontynuował.

Teraz jaki interes mają polscy politycy, żeby zrzec się prawa weta? W jaki sposób wzmacnia to naszą pozycję w Unii Europejskiej? W tym momencie możemy coś blokować. Na jakieś najgorsze rzeczy możemy się nie zgodzić – zauważył Mentzen.

Jeden z liderów Konfederacji wskazał, że „politycy francuscy czy włoscy wprost mówią, że jak uda się zabrać państwom Europy Wschodniej, Środkowej prawo weta, to wreszcie będzie można inaczej podejść do polityki migracyjnej”.

Czyli ten obecny pakt migracyjny to jest zaledwie wstęp, to jest przygrywka do tego, co chcą zrobić za jakiś czas, jak już nie będziemy mogli się w żaden sposób temu przeciwstawić. Oni to wprost mówią, już teraz tego nie ukrywają – wskazał.

Mobilizacja elektoratu

Mentzen przekonywał, że „po to należy iść na te wybory, żeby zapewnić swojej siostrze, swojej matce, żonie czy też córce bezpieczeństwo na ulicach”. – Twarzami naszej kampanii do tego Europarlamentu z tego powodu są kobiety. Zachęcamy w Warszawie do głosowania na Ewę Zajączkowską, w Wielkopolsce do głosowania na Annę Bryłkę. Tutaj w Łodzi macie Klaudię Domagałę – przedstawił kandydatki.

Każdy głos w tej ordynacji do wyborów do Europarlamentu liczy się tak samo. Czy zagłosujecie na Jacka (Wilka – przyp. red.), czy na Tomka (Grabrczyka – przyp. red.), czy na kogokolwiek innego, ważne jest to, żeby suma głosów na Konfederację była jak najwyższa – przekonywał Mentzen. – Zostawiam Państwa z tym apelem. Głosujmy na konfederację w swoim najlepiej pojętym własnym interesie.

Najnowsze