Strona głównaWiadomościPolskaPolicja zatrzymała podpalacza. Grozi mu do pięciu lat więzienia

Policja zatrzymała podpalacza. Grozi mu do pięciu lat więzienia

-

- Reklama -

Policjanci z Gdyni zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który pod koniec kwietnia podpalił wiatę śmietnikową. Na skutek pożaru spłonęło pięć stojących w pobliżu aut. Straty oszacowano na 186 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Marek Kobiałko poinformował PAP, że policjanci od 29 kwietnia pracowali nad sprawą podpalenia wiaty śmietnikowej przy ul. Rdestowej w Gdyni.

Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że mogło dojść do podpalenia. W wyniku tego zdarzenia spłonęła wiata śmietnikowa, a w pobliżu wiaty znajdowało się pięć zaparkowanych aut, które zostały uszkodzone przez rozprzestrzeniający się ogień – dodał Kobiałko.

Straty na szkodę osób pokrzywdzonych szacuje się na kwotę 186 tys. zł. Policjanci sprawdzili zapis z monitoringu i pracowali nad zatrzymaniem podpalacza. W miniony wtorek policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi.

We wtorek zatrzymany usłyszał zarzuty, prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:PAP

Najnowsze