Strona głównaWiadomościPolityka"Szalony ekologizm", któremu "musimy się przeciwstawić". Powrót niedoszłego kandydata Konfederacji

„Szalony ekologizm”, któremu „musimy się przeciwstawić”. Powrót niedoszłego kandydata Konfederacji

-

- Reklama -

Tomasz Mentzen, który w poprzednich wyborach parlamentarnych ustąpił pierwsze miejsce na liście w Toruniu Przemysławowi Wiplerowi, motywując to względami osobistymi, znów próbuje sił w wyborach – tym razem do Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem UE zmierza „w kierunku szalonego ekologizmu” i trzeba zawrócić z tej drogi, a tylko „Konfederacja dba o interes Polski i Polaków”.

Potrzeba zmian w UE. Musimy zawrócić z drogi w kierunku szalonego ekologizmu. To, co nam UE proponuje na następne lata, będzie druzgocące dla polskiej gospodarki, dla Polaków – mówił na konferencji prasowej Tomasz Mentzen – brat lidera Konfederacji Sławomira Mentzena.

Według kandydata do PE unijna „dyrektywa budynkowa planowana na najbliższe lata zmusi nawet setki tysięcy Polaków do przymusowych remontów mieszkań tak, aby spełniać bardzo wyśrubowane normy ekologiczne”. – Ona spowoduje również wzrost cen nowych nieruchomości – dodał.

Mentzen powiedział ponadto, że sprzeciwia się także zakazowi sprzedaży nowych aut z silnikiem spalinowym po 2035 roku. – Spowoduje to oczywiście wzrost cen samochodów, problemy komunikacyjne dla milionów Polaków. Biedniejszych Polaków po prostu nie będzie stać na drogie samochody na baterie. To wszystko idzie w bardzo złym kierunku i musimy się temu przeciwstawić – mówił.

Zdaniem Mentzena, to Konfederacja jest „jedyną siłą w Polsce, która chce dbać o interes Polski i Polaków, a nie ekologów i UE”.

Kandydat do PE mówił też o obecności na listach innych komitetów w wyborach do Parlamentu Europejskiego osób, które według niego „w ogóle nie czują się Polakami”. – Pan Łukasz Kohut z konkurencyjnej listy KO wprost i jasno stwierdza, że się nie czuje Polakiem, a ma jedynie obywatelstwo polskie. Tacy ludzie nie powinni móc reprezentować Polski w UE. Ludzie, którzy startują na jednych listach z takimi anty-Polakami powinni się wstydzić takiego kandydowania. Oni nie dają żadnej gwarancji, że będą realizować polski interes. Z Trzeciej Drogi również jest pani Róża Thun, która wprost mówi, że ona nie będzie dbać o interes Polski w UE, ale o interes UE, ponieważ to jest najważniejsze – mówił Mentzen.

Tomasz Mentzen jest przedsiębiorcą i członkiem partii politycznej Nowa Nadzieja. W wyborach do Parlamentu Europejskiego startuje z 2. miejsca listy Konfederacji w okręgu kujawsko-pomorskim. Jedynką w tym okręgu jest Sławomir Ozdyk z Konfederacji Korony Polskiej.

Najnowsze