Strona głównaWiadomościBiznesBędzie kwik. Allegro szykuje mocną odpowiedź na regulacje rządu

Będzie kwik. Allegro szykuje mocną odpowiedź na regulacje rządu

-

- Reklama -

Allegro, największa polska platforma e-commerce, może zrewolucjonizować rynek. Bardzo poważnie rozważa wprowadzenie możliwości zakupu alkoholu online. Ten ruch z pewnością nie spodoba się wielbicielom zakazów i ograniczania dostępu alkoholu.

Z naszych badań wynika, że klienci są tym zainteresowani – powiedział na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” rzecznik Allegro Marcin Gruszka.

Gazeta zastrzega, że firma nie chce na razie mówić o szczegółach. „Według naszych informacji Allegro nie bierze pod uwagę dostaw trunków przez paczkomaty, bo w nich nie da się zweryfikować wieku kupującego. Mają to robić kurierzy, którzy już teraz sprawdzają dokumenty przy dostarczaniu różnych przesyłek bezpośrednio do klienta” – czytamy.

„DGP” wskazuje, że „sprzedaż alkoholu online przez największą polską firmę e-commerce budzi ogromne obawy, że dostęp do wysokoprocentowych trunków stanie się jeszcze łatwiejszy i na nic zdadzą się zapowiedzi rządu o wycofywaniu alkoholi ze stacji paliw czy wprowadzanie nocnej prohibicji przez samorządy”.

Po raz kolejny jak na dłoni widzimy, że rynek nie znosi próżni. Jeśli rząd w którymś miejscu zakazuje, reguluje, to szybko znajdą się pomysły, jak utrudnienia obejść. Dostawa alkoholu po zakupie przez Allegro miałaby być dostępna także w nocy.

Gazeta przypomniała, że „podstawą przygotowań do wejścia z taką usługą jest wyrok NSA w 2022 r., uznający, że sklep stacjonarny umożliwiający sprzedaż online nie może z tego powodu stracić zezwolenia”.

Najnowsze