Strona głównaWiadomościŚwiatSkandal wokół reprezentantki Ukrainy na Eurowizji. Internauci odgrzebali jej nagranie na TikToku...

Skandal wokół reprezentantki Ukrainy na Eurowizji. Internauci odgrzebali jej nagranie na TikToku [VIDEO]

-

- Reklama -

Internauci wytykają reprezentantce Ukrainy jej strój. Poszło o promowanie ukraińskiego zbrodniarza, odpowiedzialnego za ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich II RP – Stepana Bandery.

Podczas Eurowizji Ukrainę reprezentuje duet Alyona Alyona i niejaka Jana Szmajewa, występująca pod pseudonimem Jerry Heil. Ta druga pokazuje się w mediach społecznościowych w bluzie z napisem „Banderaciaga”.

Nie, to nie przypadek. To nawiązanie do Stepana Bandery, przywódcy OUN-UPA, która w latach 40. XX w. mordowała Polaków – oraz Ukraińców, którzy usiłowali im pomóc. Druga część tego napisu nawiązuje zaś do hiszpańskiego projektanta mody Cristóbala Balenciagi.

W marcu Szmajewa zamieściła na TikToku nagranie w takiej właśnie bluzie. Internauci przypomnieli, że miała ją na sobie już jesienią ubiegłego roku.

W internecie można znaleźć mnóstwo bluz, czy koszulek z probanderowskim napisem. Naturalnie, nie brakuje ubrań w kolorze czarno-czerwonym.

Producenta ubrań cytuje m.in. portal wp.pl. „Cristóbal Balenciaga miał opinię projektanta mody o bezkompromisowych standardach, a Christian Dior nazwał go «najlepszym rzemieślnikiem spośród nas wszystkich». Bezkompromisowy w swojej walce był także Stepan Bandera, pragnący całkowitej niepodległości narodu ukraińskiego” – czytamy.

Najnowsze