Strona głównaWiadomościPolskaAtak nożownika w Wolbromiu. 30-latek walczy o życie

Atak nożownika w Wolbromiu. 30-latek walczy o życie

-

- Reklama -

Prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności i motywy ataku 24-letniego nożownika w Wolbromiu (Małopolskie). W wyniku zdarzenia, do którego doszło w piątek wieczorem, 30-latek kilkukrotnie ugodzony nożem trafił do szpitala, gdzie walczy o życie.

Jak poinformował w sobotę PAP Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji, w piątek ok. 21 godziny na Rynku w Wolbromiu do grupy młodych mężczyzn podszedł 24-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego (woj. śląskie).

Pomiędzy mężczyznami wywiązała się dyskusja, doszło do kłótni w trakcie której 24-latek kilkukrotnie ugodził nożem 30-letniego mieszkańca Wolbromia. Ciężko rannego przetransportował śmigłowiec do szpitala w Krakowie.

Nadal trwa walka o życie mężczyzny – powiedział Izdebski.

24-letni napastnik uciekł taksówką z miejsca zdarzenia, ale policjanci przed godz. 1 w nocy zatrzymali go. Został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie zostanie przesłuchany.

Policjanci zbierają materiał dowodowy w celu ustalenia przebiegu zdarzenia i motywów nożownika. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Olkuszu.

Źródło:PAP

Najnowsze