Strona głównaWiadomościPolskaSikorski leci do Waszyngtonu

Sikorski leci do Waszyngtonu

-

- Reklama -

Szef MSZ Radosław Sikorski w dniach 3-5 maja złoży wizytę w Waszyngtonie. W planie wizyty są m.in. spotkania bilateralne z przedstawicielami amerykańskiej administracji i ośrodków analitycznych.

Jak poinformował resort, minister spraw zagranicznych złoży wizytę w Waszyngtonie w dniach 3-5 maja. Podczas wizyty planowane są spotkania bilateralne z przedstawicielami amerykańskiej administracji oraz ośrodków analitycznych.

Wśród tematów rozmów podczas wizyty w Waszyngtonie – jak czytamy w komunikacie MSZ – będą współpraca polsko-amerykańska, w tym w obszarze bezpieczeństwa, agresja Rosji na Ukrainę oraz przygotowania do tegorocznego szczytu NATO w Waszyngtonie.

Sikorski ma także wziąć udział jako panelista w dyskusji podczas konferencji organizowanej przez Financial Times Weekend Festival nt. wojny na Ukrainie, w której zaprezentuje argumenty na rzecz potrzeby dalszego wspierania Kijowa i konieczności ścisłej współpracy Zachodu w tej kwestii.

Planowane są również wywiady ministra z mediami amerykańskimi, podczas których ma m.in. przestawić polskie stanowisko ws. sytuacji bezpieczeństwa w naszym regionie.

Źródło:PAP

Najnowsze