Strona głównaWiadomościŚwiatJak co roku 1 maja. Rozróby lewicy. Podpalone samochody, demolowane sklepy

Jak co roku 1 maja. Rozróby lewicy. Podpalone samochody, demolowane sklepy [VIDEO]

-

- Reklama -

W nocy 1 maja 2024 roku w Berlinie doszło do podpalenia co najmniej 16 transporterów firmy wysyłkowej Amazon. To najprawdopodobniej tradycyjne już „atrakcje” przyszykowane przez lewicę na 1 maja. Do zamieszek doszło także w Paryżu.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą służby ochrony państwa. Policja zakłada, że samochody zaparkowane na terenie Amazona zostały umyślnie podpalone. Gaszenie trwało kilka godzin, auta doszczętnie spłonęły.

W Berlinie zaangażowano w sumie 3100 funkcjonariuszy, którzy mają strzec porządku. Uczestnicy innych pochodów rzucali kolorowymi jajkami i odpalali materiały pirotechniczne. Zatrzymano także cztery osoby za ataki na policjantów.

W wielu europejskich miastach 1 maja jest dniem licznych demonstracji. Często kończą się one zamieszkami i zatrzymaniami przez policję.

Do zamieszek doszło też w Paryżu. Już kwadrans po rozpoczęciu marszu pierwszomajowego doszło do pierwszych zatrzymań. Uczestnicy zgromadzenia zaczęli demolować sklepy oraz panele reklamowe i wybijać szyby.

Najnowsze