Strona głównaWiadomościŚwiatGerard Depardieu zatrzymany i przesłuchany. Aktor zaprzecza zarzutom

Gerard Depardieu zatrzymany i przesłuchany. Aktor zaprzecza zarzutom

-

- Reklama -

Francuski gwiazdor Gerard Depardieu został na krótko zatrzymany w związku z oskarżeniami o napaści seksualne na dwie kobiety podczas realizacji filmów. Aktor, który zaprzecza zarzutom, został przesłuchany i wypuszczony z aresztu – podaje w poniedziałek AFP.

Depardieu został oskarżony o agresję seksualną przez dwie kobiety w związku z czynami, jakie miał popełnić w 2021 i 2014 roku – przekazała agencja, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.

Jedna z kobiet to scenografka, która oskarżyła aktora o napaść seksualną, agresję seksualną i zniewagi, których miał się dopuścić w 2021 r. podczas realizacji filmu „Les volets verts” (Zielone żaluzje) reżyserowanego przez Jeana Beckera. Kobieta złożyła skargę w lutym 2024 r. Jak powiedziała portalowi Mediapart, Depardieu miał ją „brutalnie złapać” i „obmacywać talię, brzuch i biust”. Gwiazdor miał też zwracać się do niej w sposób obsceniczny i oświadczył, że ją zgwałci.

Również była obecna na tym samym planie aktorka Anouk Grimberg powiedziała AFP, że podczas kręcenia filmu „od rana do wieczora mieliśmy do czynienia z jego obrzydlistwami”. Podkreśliła w rozmowie, że „kiedy producenci filmów proponują angaż Depardieu, wiedzą, że zatrudniają agresora”.

Inne oskarżenie zostało złożone przez asystentkę produkcji, która zarzuca aktorowi molestowanie seksualne w 2014 r. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalną gazetę „Le Courrier de l’Ouest” Depardieu zachowywał się wobec niej w sposób obsceniczny podczas spotkań w jego rezydencji. Według kobiety w ten sam sposób zachowywał się na planie filmu „Les Magiciens et les Siamois” w reżyserii Jean-Pierre’a Mocky.

Depardieu został oskarżony w 2020 r. o gwałt i agresję seksualną wobec młodej komiczki Charlotte Arnould. Aktorka Helene Darras również zarzuciła mu agresję seksualną na planie filmowym, lecz oskarżenie się przedawniło.

Sprawy o agresję seksualną jednego z najbardziej znanych francuskich aktorów nie ograniczają się tylko do Francji. W Hiszpanii dziennikarka i pisarka Ruth Baza oskarżyła go o gwałt, którego miał się dopuścić w 1995 r.

Mimo że co najmniej 20 kobiet oskarżyło gwiazdora o agresję na tle seksualnym, to w 2023 r. ponad 70-letni aktor zamieścił list otwarty w „Le Figaro” w którym napisał: „nigdy przenigdy nie skrzywdziłem kobiety”.

Źródło:PAP

Najnowsze