Strona głównaWiadomościPolskaLewacka propaganda przynosi efekty. Polacy w większości chcą legalizacji związków jednopłciowych

Lewacka propaganda przynosi efekty. Polacy w większości chcą legalizacji związków jednopłciowych [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Z sondażu United Surveys przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że większość Polaków popiera wprowadzenie związków partnerskich, ale już niekoniecznie małżeństw lub adopcji dzieci dla par jednopłciowych.

Legalizację jednopłciowych związków partnerskich popiera 66 proc. Polaków. Przeciwko jest jedynie 26 proc. badanych. 7 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

„Za” związkami partnerskim jest aż 97 proc. wyborców koalicji rządzącej. Przeciwko natomiast 67 proc. wyborców PiS i Konfederacji.

Jeśli chodzi o małżeństwa jednopłciowe, to popiera je 50 proc. badanych, a przeciwko nim jet 41 proc. uczestników badania. . 9 proc. nie ma zdania na ten temat.

86 proc. wyborców rządu popiera wprowadzenie małżeństw jednopłciowych, a 90 proc. zwolenników opozycji jest przeciwko.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Tu aż 63 proc. Polaków jest na „nie”, a zaledwie 22 proc. badanych jest „za”. 14 proc. uczestników badania nie ma zdania.

Idea wprowadzenia adopcji dzieci przez pary jednopłciowe ma poparcie zaledwie 3 proc. wyborców koalicji rządzącej.

Badanie United Surveys dla RMF FM i „DGP” zostało przeprowadzone w dniach 19-21 kwietnia na próbie 1000 osób.

Źródło:RMF24, DGP

Najnowsze