Strona głównaWiadomościPolitykaProblemy Korwin-Mikkego. Dwie partie niezarejestrowane, komitet oprotestowany

Problemy Korwin-Mikkego. Dwie partie niezarejestrowane, komitet oprotestowany

-

- Reklama -

Nowa droga Janusza Korwin-Mikkego na politycznej ścieżce nie jest usłana różami. Legenda środowiska wolnościowego zmaga się z problemami.

Korwin-Mikke, choć formalnie wciąż jest w Konfederacji, decyzją Sławomira Mentzena ma nigdy więcej nie wystartować z list Konfederacji w jakichkolwiek wyborach. Sędziwy polityk postanowił więc po raz kolejny założyć swoją partię i ruszyć w polityczny bój.

Pierwszym przetarciem były wybory na prezydenta Warszawy. Docelowym wydarzeniem na ten rok miały być jednak wybory do Parlamentu Europejskiego.

Kilka miesięcy temu Korwin-Mikke ogłosił, że wystartuje w nich razem ze Stanisławem Michalkiewiczem, znanym w środowisku wolnościowym publicystą. Michalkiewicz w ostatnich dniach ogłosił jednak, że rezygnuje ze startu. Jako jeden z powodów podał fakt, że do startu namawiał go poseł Grzegorz Braun, który miał utworzyć wspólną listę z Korwin-Mikkem. Tak się jednak nie stało.

CZYTAJ WIĘCEJ: TYLKO U NAS. Michalkiewicz o rezygnacji ze startu w wyborach. „Nie wiem, jakie są motywy posła Brauna”

Korwin-Mikke zapowiedział, że się nie poddaje i wystartuje pomimo przeciwności. W niedzielę 21 kwietnia miał podać dalsze szczegóły odnośnie politycznych zamiarów. W krótkim wpisie w mediach społecznościowych potwierdził krążące w środowisku plotki, że zmaga się z pewnymi problemami formalnymi.

„Krótko: partia KORWiN nie zarejestrowana, partia Najwyższy CZAS! nie zarejestrowana, nazwa Komitetu PolExit? Najwyższy CZAS! oprotestowana przez kol.Stanisława Żółtka” – napisał Korwin-Mikke. „Ale spoko, damy sobie radę!” – dodał, dając do zrozumienia, że nie rezygnuje ze startu.

CZYTAJ TAKŻE: Burza w sieci. Co powinna zrobić Konfederacja? Sommer: Byłoby to zachowanie z klasą

Najnowsze