Strona głównaMagazyn1,5 proc. PIT na Fundację Najwyższy Czas!

1,5 proc. PIT na Fundację Najwyższy Czas!

-

- Reklama -

Kończy się okres rozliczania podatku PIT, więc, po raz ostatni już w tym roku, proszę wszystkich Państwa o przekazanie 1,5 proc. tego podatku na naszą Fundację Najwyższy Czas. Nasza Fundacja pomaga w finansowaniu wszystkich naszych najważniejszych działań.

Po pierwsze więc uczestniczy w pokrywaniu deficytu naszych portali nczas.com i nczas.info, które mimo ataków Googla i ABW cały czas szczęśliwie funkcjonują. Z zebranych przez nią pieniędzy finansujemy też obecnie koszty procesów, które w związku z tymi atakami się toczą. Prawdopodobnie będą one jeszcze trwać całe lata i musimy to jakoś przetrwać.

Po drugie Fundacja Najwyższy Czas uczestniczy w organizacji naszych Konferencji Prawicy Wolnościowej – odbyło się już czternaście edycji tej imprezy, a pierwsza z nich, równo 10 lat temu, miała miejsce w Sali Kongresowej w Warszawie i było to jedno z największych wydarzeń w historii ruchu konserwatywno-liberalnego w Polsce.

Po trzecie Fundacja Najwyższy Czas pomaga w opłaceniu kosztów związanych z redakcją książek naukowych, które wydajemy – takich jak „Jedwabne. Historia prawdziwa” autorstwa mojego, prof. Marka Chodakiewicza i dr Ewy Stankiewicz, „Światy islamu” autorstwa prof. Marka Chodakiewicza czy „Zmiany klimatu” autorstwa prof. Piotra Kowalczaka. Trudno niestety publikację tak wielkich i fundamentalnych, a przez to kosztownych pozycji pokryć z samej sprzedaży. A są one niesłychanie ważne w polskiej debacie publicznej, bo przedstawiają fakty naukowe, które są wypierane przez coraz bardziej z polskiej debaty akademickiej przez polityczną poprawność. Bez nas te książki by się po prostu nigdzie nie ukazały. W najbliższej przyszłości planujemy wydanie kolejnych pozycji książkowych fundamentalnych dla poprawnego rozumienia rzeczywistości coraz bardziej zakłamywanej przez wszechobecną cenzurę.

Wszyscy nasi Darczyńcy corocznie mogą liczyć na wyraz naszej wdzięczności w postaci jednej książki papierowej oraz e-booka, którego można wybrać z naszego zasobu znajdującego się w naszej księgarni (trzeba wybrać zakładkę e-booki), przy czym aby go otrzymać nie trzeba żadnego dowodu wpłaty – wystarczy wysłanie informacji, że się jej dokonało wraz z wybranym tytułem (na adres redakcja@nczas.com.pl). E-booka wysyłamy natychmiast po otrzymaniu takiego maila.

Fundacja Najwyższy Czas jest w pełni transparentna – nasze sprawozdanie jest dostępne na stronie NIW oraz stronie Fundacji. Otrzymają je także, w formie skróconej, wszyscy nasi Darczyńcy wraz z upominkową książką. Utrzymujemy się tylko z prywatnych wpłat – nigdy w historii nie skorzystaliśmy, jak dotąd, z żadnego wsparcia pochodzącego z instytucji publicznych.

Szanowni Państwo, jestem przekonany, że polski ruch wolnościowy musi tworzyć jak najwięcej trwałych instytucji, które sprawią w końcu, że nasze argumenty i propozycje rozwiązań będą nie tylko słyszalne, ale także wdrażane. Fundacja Najwyższy Czas jest taką instytucją. Dlatego jeszcze raz proszę wszystkich o wsparcie jej 1,5 proc. Państwa podatku PIT.

Najnowsze