Strona głównaWiadomościPolskaZwarycz apeluje do polskich rolników. Domaga się zakończenia blokad na granicy

Zwarycz apeluje do polskich rolników. Domaga się zakończenia blokad na granicy

-

- Reklama -

Skandaliczny wpis ambasadora Ukrainy w Polsce Vasyla Zwarycza. Zaapelował do polskich rolników, by zakończyli blokady. Stwierdził też, że są najbardziej uprzywilejowaną grupą w naszym kraju.

„Apeluję do tych organizacji polskich rolników, którzy nadal blokują ruch towarowy na odcinkach dróg do niektórych punktów kontrolnych z Ukrainą, w szczególności w Medyce, Korczowej, Dorohusku i Hrebennem.

Usłyszcie, proszę was, głos swojego rodzimego polskiego rządu, jeśli nadal nie słyszycie, jak na Ukrainie eksplodują rosyjskie rakiety, jak opłakują tych, którzy zginęli w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych na budynki mieszkalne, jak wróg niszczy infrastrukturę krytyczną i całą gospodarkę ogarniętej wojną Ukrainy

Polski Rząd słyszy i wspiera was, podejmując ważne dla was decyzje, które pomagają zaspokoić wasze pilne potrzeby” – twierdził na Facebooku.

Według Zwarycza, rolnicy są najbardziej „uprzywilejowaną klasą gospodarczą” w Polsce. „Polski rząd stworzył dla państwa możliwości otrzymania dotacji i dopłat bezpośrednich. W instytucjach unijnych polskiemu rządowi udało się zrewidować zapisy Zielonego Ładu, przekonać pozostałe kraje UE do zastosowania pewnych ograniczeń w handlu z Ukrainą, które zaczną obowiązywać od czerwca br.” – dodał.

„Nie wierzcie mitom, że ukraińskie zboże nadal zalewa polski rynek. Od kwietnia ubiegłego roku Ukraina nie sprzedawała Polsce nasion pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika. Jednostronne embargo na import zboża z Ukrainy przedłuża rząd Polski” – dodał.

Zwarycz podkreślił też, że „polskie służby wzmocniły kontrolę jakości produktów z Ukrainy”. Jak dodał, pomimo „wielu pytań”, dlaczego „tylko towary ukraińskie” spośród wszystkich spoza UE są na celowniku, to „nie protestują, bo rozumieją jak zaangażowany polski rząd próbuje chronić wasze (rolników – przyp. red.) interesy”.

„Uwierzcie w końcu, że kontynuacja blokady granicy z Ukrainą jest nie tylko bezpodstawna, ale także szkodliwa dla gospodarki Polski, bez rozwoju której możliwość dopłat zostanie zmniejszona” – twierdził.

„Proszę Was: zatrzymajcie blokadę granicy, wróćcie do swoich rodzin i do swojej działalności zawodowej, którą my na Ukrainie od starożytnych czasów doceniamy ze szczególnym szacunkiem.
Przed nami wspólna europejska przyszłość. Wspólnie musimy wykorzystać potencjał współpracy i partnerstwa dla dobra naszych obecnych i przyszłych pokoleń” – napisał Zwarycz.

Zagrał też znaną i używaną od początku eskalacji konfliktu na Ukrainie kartą, że „ich (Ukraińców – przyp. red.) zwycięstwo to gwarancja, że rosyjski brudny but nigdy nie trafi do twojego (polskiego – przyp. red.) domu, a ty nigdy nie usłyszysz w Polsce dźwięków wybuchów rosyjskich rakiet i płaczu za tymi, którzy zginęli na wojnie”.

Źródło:Facebook

Najnowsze