Strona głównaWiadomościPolskaNiemcy: Tusk jest jak PiS

Niemcy: Tusk jest jak PiS

-

- Reklama -

Niemieckie media są oburzone postawą rządu w Warszawie ws. paktu migracyjnego. Porównują Donalda Tuska do Prawa i Sprawiedliwości.

Polacy dobrze wiedzą, że PiS i PO nie różnią się wcale tak mocno. Zachodnie media dopiero to odkrywają. Tym razem chodzi o pozytywny przypadek.

Niemiecki „Die Welt” pisze o polityce migracyjnej Polski i stwierdza, że rząd Tuska nie różni się za bardzo od rządu Mateusza Morawieckiego.

„Polska jest jednym z największych państw członkowskich i zabezpiecza wschodnią granicę Wspólnoty” – czytamy w artykule autorstwa Philippa Fritza.

„Zagraniczni obserwatorzy od dawna uważali wypowiedzi Tuska na temat migracji za manewr wyborczy – w końcu Polska przyjęła setki tysięcy Ukraińców. (…) Jednak Tusk, podobnie jak wielu Polaków, wyraźnie rozróżnia różne formy migracji: witają swoich ukraińskich sąsiadów (…), a odrzucają migrantów, którzy przybywają od strony Białorusi. (…) Są oni postrzegani jako instrument polityki skierowanej przeciwko Polsce” – pisze dalej Niemiec.

Jednocześnie autor zauważa, że Tusk bardziej dba o dobre stosunki z Niemcami i jest „bardziej umiarkowany” i „oszczędza sobie również wyzwisk pod adresem Berlina”, co nie zmienia faktu, że w kwestii migracji „jest równie twardy jak jego poprzednicy z PiS”.

Źródło:DW

Najnowsze