Strona głównaWiadomościŚwiatKlamka zapadła. W TYM mieście hulajnogi elektryczne znikną z ulic

Klamka zapadła. W TYM mieście hulajnogi elektryczne znikną z ulic

-

- Reklama -

Gelsenkirchen w Zagłębiu Ruhry jest pierwszym dużym miastem w Niemczech, które wprowadziło zakaz wypożyczania hulajnóg elektrycznych. Operatorzy odwołali się do sądu, który podtrzymał decyzję miasta. Elektryczne hulajnogi mają do soboty zniknąć z ulic.

Tłem zakazu jest spór między miastem a dwoma wypożyczalniami, Tier i Bolt, w sprawie identyfikacji użytkowników hulajnóg elektrycznych. Władze Gelsenkirchen chciały, aby pojazdy mogły być wypożyczane tylko po sprawdzeniu tożsamości użytkowników. Operatorzy się na to nie zgodzili. Wygasająca umowa między firmami a miastem nie została przedłużona, operatorom cofnięto też licencje. Konflikt zakończył się w sądzie, który ostatecznie przyznał rację miastu.

Niestety, hulajnogi elektryczne są głównie używane niewłaściwie, w tym w strefach dla pieszych i na chodnikach, przez co doszło do wielu poważnych wypadków – powiedział rzecznik miasta Martin Schulmann agencji dpa w czwartek.

Obie firmy będą musiały zastosować się do nakazu władz miejskich i do soboty usunąć hulajnogi elektryczne z „obszarów ruchu publicznego”.

We wrześniu ubiegłego roku Paryż był pierwszym europejskim miastem, które zakazało wypożyczania hulajnóg elektrycznych.

Najnowsze