Strona głównaWiadomościPolskaBohaterska walka rządu Tuska. Nadciąga absurdalny zakaz. "Będę przekonywała do tego kolegów...

Bohaterska walka rządu Tuska. Nadciąga absurdalny zakaz. „Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki”

-

- Reklama -

W Polsce będzie obowiązywał zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych? Szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna przyznała, że trwają analizy dotyczące takiego rozwiązania. O takie przepisy prosić miał sam Donald Tusk.

– Uważam, że alkohol w ogóle nie powinien być sprzedawany na stacji benzynowej. Będę przekonywała do tego kolegów i koleżanki z rządu. Skutki leczenia osób, które nadużywają alkoholu, obciążają wszystkich podatników – grzmiała w Radiu ZET Leszczyna.

– Propozycja o zakazie sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych jest na etapie analiz. Również propozycja o ograniczeniu reklam piwa jest w trakcie analizy – dodała minister zdrowia.

Do sprawy odniosła się w „Graffiti” w Polsat News minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Wszelkie działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i zdrowia Polek i Polaków, do ograniczenia sprzedaży alkoholu, w mojej ocenie, z perspektywy polityki rodzinnej, przeciwdziałania rozmaitym patologiom, są warte rozważenia. Minister Leszczyna będzie miała tutaj moje pełne poparcie – oświadczyła.

Na razie nie jest pewne, czy takie regulacje rzeczywiście wejdą w życie. Potrzebna jest bowiem zgoda koalicjantów.

Nie są to jedyne restrykcje, jakie w „trosce o dobro” Polaków szykuje resort zdrowia. W marcu bowiem podano, że ministerstwo opracowuje projekt ustawy zakazującej jednorazowych e-papierosów. Jak poinformowała Leszczyna, jej resort jeszcze w kwietniu chce przedstawić publicznie rozwiązania w tej kwestii.

– Jeśli chodzi o e-papierosy, rozmawiałam miesiąc temu z panem premierem, dostałam zielone światło, że możemy pracować nad ustawą zakazująca – uwaga – jednorazowych e-papierosów, bo to one są dzisiaj największym zagrożeniem, szczególnie dla młodych ludzi, którzy mimo że nie powinni i zgodnie z prawem w ogóle nie mogą kupić takich papierosów, ale niestety wiemy, że rzeczywistość jest inna – stwierdziła podczas konferencji prasowej.

– Tak, pracujemy w Ministerstwie Zdrowia, w departamencie Zdrowia Publicznego nad ustawą zakazująca jednorazowych e-papierosów. Mamy świadomość, że trzeba będzie notyfikować te przepisy w Komisji Europejskiej. Czy do końca marca? Nie wydaje mi się, ponieważ bardzo intensywnie pracowaliśmy do tej pory nad naszymi obietnicami. (…) Pewnie nie w marcu, ale kwiecień na pewno jest tym terminem – dodała, pytana kiedy przepisy zostaną przedstawione opinii publicznej.

Najnowsze