Strona głównaOpinieFritz BEZ OGRÓDEK: Lobby aborcyjne czerpie obficie z dokonań Hitlera

Fritz BEZ OGRÓDEK: Lobby aborcyjne czerpie obficie z dokonań Hitlera [VIDEO]

-

- Reklama -

Wszystkie cztery projekty dotyczące aborcji powinny zostać odrzucone – ocenili w czwartek w Sejmie posłowie klubu Konfederacji. W imieniu klubu wniosek o odrzucenie projektów złożył poseł Przemysław Wipler. Wcześniej głos zabrał także poseł Roman Fritz.

Jako pierwsza głos w imieniu Konfederacji zabrała Karina Bosak. Poseł wskazywała, że kobieta, która ma wątpliwości „potrzebuje usłyszeć jedno: nie bój się, nie jesteś sama, pomogę ci. Zamiast: twoje ciało, twój wybór, zasługuje na to, żeby usłyszeć: nasze dziecko, nasza odpowiedzialność”.

Matka i dziecko są osobami, które wymagają miłości, wsparcia i opieki. W pierwszej kolejności to wsparcie powinno przyjść od męża, od ojca dziecka, rodziny, najbliższych, ale często właśnie tego brakuje, więc potrzebują naszego wsparcia, wsparcia społeczeństwa i państwa. Jesteśmy po to, żeby usuwać jej lęk, a nie jej dziecko – powiedziała Bosak.

Poseł Fritz wskazał, że projektowane przepisy, które zgłosiła Lewica urągają „wszelkim zasadom prawidłowej legislacji” i powinny zostać odrzucone „już w pierwszym czytaniu”. – W omawianym projekcie, podobnie jak w projektach KO i Trzeciej Drogi, znalazły się przepisy bezprawnie ograniczające konstytucyjną wolność sumienia – podkreślił.

Tytuł projektu Lewicy sugeruje, że aborcja może być bezpieczna, tymczasem sami projektodawcy w uzasadnieniu projektu podają, że od dnia wydania wyroku Trybunału Konstytucyjnego w 2020 r. tylko jedna z organizacji proaborcyjnych pomagała w aborcji w przypadku 125 tys. kobiet, co oznacza, że co najmniej tyle samo dzieci w wyniku aborcji straciło życie – wskazał polityk Konfederacji Korony Polskiej.

Projekt referendum Trzeciej Drogi. Pytanie referendalne. Jak będzie brzmiało? Czy jesteś za zabijaniem dzieci w łonach matek? A dlaczego nie dać pytania: Czy jesteś za legalizacją zabijania określonych grup etnicznych lub osób posiadających nieprawidłowe poglądy? – pytał Fritz.

Z mównicy sejmowej poseł odniósł się do organizacji Aborcyjny Dream Team, która „pochwaliła się mniej więcej 2 lata temu, że pomogła zabić dziecko gotowe do porodu. Jego matka była w 37. tygodniu ciąży”.

Proszę państwa, aborcjonizm w wersji light nie istnieje – powiedział Fritz i przypomniał 1943 rok. – Lobby aborcyjne, domagając się szerokiego dostępu do zabijania poczętych dzieci, czerpie obficie z dokonań Adolfa Hitlera, waszego wzoru prawdopodobnie. To właśnie Führer jako pierwszy wprowadził wolną aborcję dla Polek oraz dla innych kobiet z narodów podbitych – wskazał.

Równocześnie za to samo, za zabicie dziecka niemieckiego w Niemczech groziła kara śmierci. A dyktator groził: osobiście zastrzelę tego idiotę, który chciałby wprowadzić w życie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych. Jaka jest analogia? Kto powiedział: każda odmowa aborcji będzie zgłaszana do prokuratury? Premier rządu rewolucji – podkreślił Fritz.

Źródło:PAP/NCzas

Najnowsze