Strona głównaWiadomościPolskaSommer OSTRO: Tusk, Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Czarzasty chcą krwi niewinnych ofiar

Sommer OSTRO: Tusk, Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Czarzasty chcą krwi niewinnych ofiar

-

- Reklama -

Sejm, który w czwartek, po godz. 9 wznowił obrady, zajmie się czterema projektami ustaw dotyczącymi przepisów aborcyjnych. Dwa projekty w listopadzie złożyła Lewica: jeden z nich częściowo depenalizuje aborcję i pomoc w niej, drugi umożliwia zabijanie dzieci nienarodzonych do końca 12. tygodnia.

Projekt grupy posłów klubu KO wpłynął do Sejmu pod koniec stycznia. Zgodnie z nim, kobieta w ciąży ma prawo do „świadczenia zdrowotnego” polegającego na zabiciu jej nienarodzonego dziecka w okresie pierwszych 12 tygodni życia prenatalnego.

Oprócz tych projektów, pod koniec lutego Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego, który przywraca stan prawny sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r., a więc tzw. przesłankę eugeniczną, tj. umożliwiającą zabicie nienarodzonego dziecka, gdy „wyniki badań wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

Do sprawy odniósł się na portalu X redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u Tomasz Sommer.

„Dziś usłyszymy w sejmie prawdziwy koncert kłamstw na temat aborcji. Tymczasem prawda na temat tej ludobójczej praktyki jest jedna: to mordowanie dzieci nienarodzonych. Tusk, Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Czarzasty z wariatkami chcą krwi niewinnych ofiar” – stwierdził.

Źródło:PAP/X

Najnowsze