Strona głównaWiadomościPolskaPiwowarczyk BEZ CEREGIELI: Kto uważa inaczej, stawia się poza kręgiem naszej cywilizacji

Piwowarczyk BEZ CEREGIELI: Kto uważa inaczej, stawia się poza kręgiem naszej cywilizacji

-

- Reklama -

W czwartek Sejm zajmie się czterema projektami ustaw dotyczącymi przepisów aborcyjnych. Dwa z nich w listopadzie złożyła Lewica: jeden z nich częściowo depenalizuje aborcję i pomoc w niej, drugi umożliwia zabijanie dzieci nienarodzonych do końca 12. tygodnia życia prenatalnego. 

Projekt grupy posłów klubu KO wpłynął do Sejmu pod koniec stycznia. Zgodnie z nim, kobieta w ciąży ma prawo do „świadczenia zdrowotnego” polegającego na zabiciu jej nienarodzonego dziecka w okresie pierwszych 12 tygodni życia prenatalnego.

Oprócz tych projektów, pod koniec lutego Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego, który przywraca stan prawny sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r., a więc tzw. przesłankę eugeniczną, tj. umożliwiającą zabicie nienarodzonego dziecka, gdy „wyniki badań wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

Kwestię prawa aborcyjnego skomentował na portalu X wydawca nczas.info i autor książki „Kampania Konfederacji ’23. Brudna prawda” Radosław Piwowarczyk.

„Aborcja to morderstwo. Każdy ma prawo do życia, niezależnie od wieku, zdrowia etc. Aborcja dopuszczalna jest JEDYNIE, kiedy płód wykazuje agresję względem matki (zagrożone jest jej życie lub zdrowie). Kto uważa inaczej, stawia się poza kręgiem naszej cywilizacji” – ocenił.

W swoim artykule nt. aborcji sprzed kilku lat Piwowarczyk podkreślał, że „wolność musi wiązać się z odpowiedzialnością”. „Przyjmując założenie biologów, płód od samego początku powinien mieć pewne podstawowe prawa przysługujące wszystkim ludziom, w tym prawo do życia (tak samo jak niepełne prawa mają dzieci do określonego wieku 13/18 lat)” – pisał.

„Jeżeli natomiast dziecko nienarodzone nie wykazuje agresji wobec matki jego zabicie byłoby naruszeniem aksjomatu o nieagresji” – zaznaczał wówczas Piwowarczyk.

Źródło:PAP/X

Najnowsze