Strona głównaWiadomościPolskaSzef Ryanaira: Rząd nie ma wizji tworzenia CPK

Szef Ryanaira: Rząd nie ma wizji tworzenia CPK

-

- Reklama -

Szef tanich linii lotniczych Ryanair Michael O’Leary rozmawiał z przedstawicielami rządu w Warszawie o Centralnym Porcie Komunikacyjnym (CPK). Biznesmen nie ma dobrych wiadomości dla tych, którzy są fanami projektu.

O’Leary nie ukrywa, że on sam nie jest zwolennikiem powstania CPK. Jego zdaniem rząd Donalda Tuska podobnie patrzy na tę sprawę.

- Reklama -

– Wydaje mi się, że nowy rząd ma lepsze i bardziej przyszłościowe podejście w sprawie Modlina. Nie ma też wizji tworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spotkaliśmy się już z wiceministrem infrastruktury i jesteśmy zdania, że zależy mu na rozwoju wszystkich lotnisk w Polsce – stwierdził Michael O’Leary.

Irlandczyk promuje pomysł, by zamiast tworzyć CPK, rozwijać lotnisko w Modlinie. – Wydaje mi się, że nowy zarząd PPL, jak tylko zakończą się wybory samorządowe, a marszałek województwa mazowieckiego zostanie wybrany na kolejną kadencję, wdroży nowy plan rozwoju dla Modlina i mam nadzieję, że część tego planu zostanie zrealizowana w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat – powiedział.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Korwin-Mikke o CPK

Janusz Korwin-Mikke uważa, że projekt jest antywolnościowy, a jego popleczników porównuje do Józefa Stalina.

„Naiwni od #TakDlaCPK. W USA jest 14 850 prywatnych lotnisk i 5211 publicznych (dzielić przez 10 – USA są 10 razy większe). A nie JEDNO WIELKIE” – napisał na X Korwin-Mikke.

„Myślicie jak Eugeniusz Kwiatkowski, który zniszczył gospodarkę II RP. Albo jak PiS. Albo jak Józef Stalin. GIGANTOMANIA CENTRALIZACJA!” – twierdzi szef partii KORWiN.

Korwin-Mike zwrócił się także do wolnościowców popierających projekt:

„Podobno jacyś „libertarianie” też poparli CPK. Do poparcia jest jeszcze Magnitogorsk, TVA, samolot „Concorde”, COP i hotel Ryugyŏng (류경호텔); mały, ale gustowny. A: i sprzedane za €10.000 najnowocześniejsze lotnisko pod Madrytem” – napisał ironicznie polityk.

Czytaj więcej:

Korwin-Mikke OSTRO o osobach, które to popierają: Myślicie jak Józef Stalin

spot_img

Najnowsze